Ми у Facebook
12.11.2023, 20:14

Глінтвейн - напій для холодних осінніх і зимових вечорів

Осінь і зима у нас асоціюються з чудовими смаками та ароматами: кориці, апельсина, гвоздики, імбиру, ванілі, кардамону та меду. Ми любимо додавати ці інгредієнти в напої та тістечка. Вони не тільки смачні, але й дарують нам гарний осінньо-зимовий настрій.
Вечори довгі, і кожен з нас любить побалувати себе і водночас зігрітися. Ідеальне рішення, яке все це поєднує - глінтвейн . Ніщо так не пробудить ваші почуття. Це фантастичний напій для багатьох випадків. Його можна пити як сидячи під ковдрою, читаючи книгу, так і під час романтичної вечері на двох.


Чому варто пити глінтвейн ?
Цей найпопулярніший зимовий напій, крім смаку, має ще й інші властивості, а їх досить багато.

У Польщі традиція вживання зігріваючих алкогольних напоїв має давню історію, починаючи з середньовіччя. Пити їх для зігрівання та зміцнення організму рекомендував Марцін з Урзендова, який був лікарем, травником, ботаніком, священиком і автором «Польського гербарца» 1595 року. Тож якою чудодійною силою володіє глінтвейн ?

Перш за все, глінтвейн покращує настрій і розслабляє, тому вважається, що він має антидепресивні властивості. Коли на вулиці сіро, температура опускається нижче нуля і дме сильний морозний вітер, приготування глінтвейну вдома неодмінно покращить атмосферу. Лише запах ароматних прянощів може викликати посмішку на нашому обличчі, а чашечка чудово розслабить нас.

Як відомо, основою глінтвейну є червоне вино, тому воно також благотворно впливає на наш організм, а додаючи в нього різні спеції, ми посилюємо його оздоровчі властивості. До найважливіших належать:
зниження рівня холестерину,
зміцнення та захист серця,
очищення організму від токсинів,
полегшення запорів,
профілактика застуди та грипу,
протизапальний ефект.
Як бачите, глінтвейн - це не тільки смачний напій, але ще й ціла низка корисних властивостей. Це знали ще наші прадіди, коли пили глінтвейн під час катання на санях, на полюванні та на карнавальних балах, вважаючи його цілющим напоєм у морозні зимові дні. Звичайно, як і в усьому, слід дотримуватися міри і не ставитися до глінтвейну як до панацеї, а головне, як до єдиної заміни лікування застуди. Його краще пити профілактично, щоб він нас не дістав, а в разі хвороби, якщо хочемо лікуватися природним шляхом, слід використовувати інші бабусині рецепти. Також слід пам’ятати, що не можна пити глінтвейн на морозі, оскільки початкове відчуття зігрівання короткочасне – потім організм починає досить швидко охолоджуватися, що може бути дуже несприятливим за температури нижче нуля.

Рецепт глінтвейну – наповнена смаком і ароматом казка
Раніше рецепт глінтвейну передавався з покоління в покоління, а наші прабабусі мали свої секретні рецепти його приготування. Що, звичайно, вирізняло наш польський глінтвейн, так це додавання меду. Додавали також сухофрукти: яблука, груші, сливи, а також терн і глід. Вони, багаті на вітамін С та інші вітаміни, надали глінтвейну оздоровчі властивості: протизапальні, антиоксидантні та зміцнюють судини.

В даний час існує кілька рецептів приготування цього чудового напою, і кожен з них відрізняється в основному своїми добавками. Залежно від наших уподобань, ми можемо грати з рецептом, щоб отримати смак, який нам найбільше підходить. Нижче ми представляємо рецепт глінтвейну в більш традиційному вигляді (він також може стати джерелом натхнення для подальших експериментів).

Інгредієнти на 4 порції:
1 літр червоного вина (сухого, напівсухого або напівсолодкого),
¼ чашки меду,
3 гвоздики,
2 чайні ложки кориці,
1 чайна ложка ванільного цукру або стручка ванілі,
¼ чайної ложки мускатного горіха,
1 чайна ложка імбиру,
4 скибочки апельсина,
цедра половинки лимона.

Помістіть усі інгредієнти для вина в каструлю і нагрівайте на повільному вогні, поки вино не стане гарячим (обережно, щоб вино не закипіло). Вино набуде свого повного аромату, якщо, знявши його з вогню, ми залишимо його в каструлі ще на 5 хвилин. Потім розлийте їх по чашках і подавайте. Але якщо вам не до кулінарних розваг і ви просто хочете якомога швидше насолодитися глінтвейном, найкраще купити готовий глінтвейн. Суміш, укладена в красиву пляшечку, вимагає тільки підігріву - звичайно, ви можете додати улюблені спеції за вашими уподобаннями, але це не обов'язково.





На правах реклами