Освіта в Словаччині: переваги та виклики для міжнародних студентів
Безкоштовна освіта навіть для іноземців
Це реальність, яка є далеко не у всіх країнах Європейського Союзу. Кожен студент може отримати безкоштовне навчання в Словаччині, причому умова тільки одна - вчитися потрібно словацькою мовою. І якщо для студентів із країн, де розмовляють англійською, французькою чи німецькою, це може створити труднощі, то для українців у цьому немає великої проблеми.
Для того, щоб отримати безкоштовне навчання, абітурієнтам потрібно вчити словацьку мову, але це можна зробити справді в рекордно короткі терміни. Основи, які необхідні спочатку і для того, щоб почати навчання, можна освоїти за 3-4 місяці. Сюди входить саме розуміння мови, набір словникового запасу, вивчення граматики, і навіть вміння будувати фрази.
Крім безкоштовної освіти, існує і Стипендія в Словаччині, яка поширюється також і на іноземних студентів. Стипендій існує кілька видів, але головна вимога – добре вчитися.
Подолання мовного бар'єру
З розумінням словацької мови проблем буде небагато, оскільки вона з українською має багато спільного, отже, її досить легко сприймати на слух. А ось мовний бар'єр може бути, але з цим дуже часто стикаються іноземні студенти в будь-якій країні світу. Подолання цього бар’єру - один із найбільших викликів, який, насправді, досить легко подолати. Головне – якнайбільше вивчати мову самостійно (читати, дивитися мультфільми та фільми) та практикувати – спілкуватися з одногрупниками та сусідами-словаками.
Головне запам'ятати правило - навіть якщо словниковий запас не дуже великий, не треба боятися комбінувати слова та використовувати їх у різних фразах. Плюс до цього словаки (у тому числі й викладачі) з розумінням ставляться до іноземців і, по-перше, у деяких університетах включені додаткові заняття зі словацької мови для іноземців, а по-друге, перші кілька місяців дають на адаптацію.
Навчання на англомовних програмах
У Словаччині є й англомовні програми. Вони зазвичай бувають не за всіма напрямами і головний мінус – навчання платне. Вартість одного року становить близько 2000-3500 євро на рік, але ціна, наприклад, на медичні спеціальності, може бути ще вищою.
В цьому випадку плюсом є те, що за час навчання студент досконально вивчає предмети англійською (у тому числі й вузькопрофільну тематику обраного напряму), що дозволяє потім без перешкод влаштуватися на роботу у англомовних країнах або працевлаштуватись у міжнародні компанії.
З іншого боку, є два мінуси. Перший – це ціна і сам факт того, що за навчання треба платити. Другий – деякі студенти під час всього навчання так і не вивчають словацьку мову навіть на базовому рівні, через що можуть виникнути проблеми з комунікацією на деяких рівнях.
На правах реклами

Топ-5 квітів, посівом яких пора зайнятися у січні

Розпочинати посів насіння овочів на розсаду ще рано. Але вже зараз можна задуматися про те, які квіти ви хотіли б виростити на своїй ділянці. У січні можна починати сіяти ті, у яких, по-перше, тривалий період розвитку і, по-друге, які вимагають стратифікації.
переглядів: 400
Рецепт зі Сватівщини: як смачно запекти качку у рукаві

Приготувати смачну качку в духовці не так уже й легко. Пропонуємо рецепт запеченої качки з яблуками в рукаві з живописного краю в Луганській області зі своєю особливою географією — Сватівщини. Запечена качка за цим рецептом, залишається однією з фірмових страв краю.
переглядів: 446
День ангела – Анни (9 грудня): привітання в листівках

9 грудня за новим календарем відзначають зачаття праведною Анною Пресвятою. Також свято носить назву День Святої Анни, а отже, власниці цього імені відзначають іменини.
переглядів: 737
Скільки у 2023 році коштують ялинки

Журналісти дізналися, скільки у цьому році коштують різдвяні деревця.
переглядів: 487
Повірка лічильників: кого це зараз стосується?

Перевірку лічильників в Україні взяли на паузу під час тривання воєнного стану. Тим не менше, згідно з новим розпорядженням уряду, з червня розпочали знову проводити періодичні повірки лічильників електроенергії, тепла, газу та води.
переглядів: 490