Які документи потрібні для оформлення недоотриманої пенсії в зв’язку зі смертю пенсіонера
Члени сім’ї, зазначені в частині першій цієї статті, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом ШЕСТИ МІСЯЦІВ з дня відкриття спадщини.
У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.
У разі відсутності членів сім’ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Відповідно до ст. 91 Закону України «Про пенсійне забезпечення» суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв’язку з його смертю, передаються членам його сім’ї, а в разі їх відсутності – входять до складу спадщини.
▸При зверненні кількох членів сім’ї належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.
▸Зазначені суми виплачують, якщо звернення за ними надійшли не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.
▸У разі смерті пенсіонера його сім’ї або особі, яка здійснила похорон, виплачується допомога на поховання в розмірі двомісячної пенсії.
Отже, щоб отримати недоотриману пенсію у зв’язку із смертю пенсіонера потрібно протягом шести місяців з дати смерті подати відповідну заяву.
До заяви про виплату недоотриманої пенсії потрібно також додати такі документи:
- документ, що посвідчує особу заявника (паспорт та ІПН);
- свідоцтво про смерть пенсіонера;
- пенсійне посвідчення (при наявності);
- документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження);
- документи про спільне проживання разом з померлим (довідка про склад сім’ї або довідка про фактичне місце проживання особи без реєстрації, тощо).
Джерело: Юристи України

Обман та час на самоті: астропрогноз на 25 квітня

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 25 квітня.
переглядів: 273
УЗД при жировій хворобі печінки: чому зміни видно раніше, ніж у крові

Жирова хвороба печінки (ЖХП) — це повільний процес, який спочатку проходить безсимптомно. Орган працює, зберігає форму, не болить — і саме тому пацієнт дізнається про проблему запізно.
переглядів: 223
Де у Рівному здати батарейки на утилізацію: список адрес

Жителів Рівненської громади закликають пам’ятати: викидати відпрацьовані батарейки та літієві акумулятори у загальні сміттєві контейнери ЗАБОРОНЕНО!
переглядів: 447
Чи потрібно нести паску та крашанки на кладовище у Провідну неділю

Провідна неділя, або Радониця, — особливий день у православній традиції, коли віряни відвідують кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих родичів.
переглядів: 592
День психолога 23 квітня: найкращі вітання з професійним святом

23 квітня — Всеукраїнський день психолога — професійне свято всіх, хто щодня допомагає іншим долати внутрішні кризи, розуміти себе та будувати гармонійні стосунки з навколишнім світом.
переглядів: 551