Ми у Facebook
01.12.2023, 15:20

Транспортні зміни: що нового чекає Рівне у перевезенні пасажирів

Рівненська міська громада продовжує впроваджувати зміни у транспортній галузі. Рік тому — 1 грудня 2022 року — у місті скасували 8 маршрутів, на яких працювали мікроавтобуси.
Частина з них була нерентабельна, а частина — дуже навіть популярною серед містян. І поки звикали, що не стане маршруток №30, 41, 42, 58, 65, 67, розробляли продовження маршрутів, на дороги вийшли великомісні автобуси №1 та 7, які замінили собою 34 та 51 маршрутки. Та на цьому в Рівному не зупинилися.

Комунальні автобуси

Рівненська міська рада у вересні погодила Департаменту інфраструктури та благоустрою можливість взяти кредит на купівлю нових низькопідлогових автобусів середньої місткості класу Євро-5.
Ця ініціатива співзвучна Національній стратегії створення безбар'єрного середовища до 2030 року, яка націлена на створення інклюзивної інфраструктури для всіх груп населення.
Головна мета плану полягає в розробці нових стандартів доступності транспорту та створенні безбар'єрної транспортної інфраструктури. Ці автобуси будуть низькопідлоговими, обладнаними пандусами та спеціальними місцями для маломобільних груп населення.
Представники департаменту підкреслюють важливість таких автобусів для міста, оскільки поточний автопарк громадського транспорту залишається у віці понад 18 років, тому необхідно поступово оновлювати його за допомогою придбання нових, якісних видів транспорту. Зокрема, ці автобуси будуть входити до складу міського комунального підприємства "Рівнеелектроавтотранс".
У майбутньому саме ці автобуси стануть частковим рішенням проблеми мешканців Квасилова, які, незважаючи на включення селища до складу Рівненської територіальної громади, фактично залишалися поза зоною обслуговування міським громадським транспортом.Іще два автобусні маршрути
З 1 грудня 2023 року маршрути № 39 та № 49, на яких працювали мікроавтобуси, припиняють свою роботу. На їхнє місце введуть великомісні автобуси під номерами 6 та 4.
Маршрут № 39 замінять автобусами маршруту № 6, який курсуватиме за маршрутом «вул. В. Дивізії - с. Ювілейне - вул. В. Дивізії».
Маршрут № 49 буде замінений автобусами маршруту № 4, який рухатиметься за маршрутом «вул. Енергетиків - Луцьке кільце - вул. Енергетиків».
В управлінні транспорту Рівного наголошують: ці зміни спрямовані, насамперед, на покращення комфорту пасажирів. Мовляв, великі автобуси можуть перевозити більше пасажирів одночасно та мають умови для комфортної подорожі для людей з інвалідністю, зокрема для користувачів колісних крісел.
В автобусах обмежать кількість пільговиків
З 1 січня 2024 року будуть внесені зміни у перевезення осіб, які мають пільги, у приватних великомісних автобусах.
Наразі в цих приватних автобусах громадяни з пільгами мають можливість скористатися перевезенням без обмежень по кількості пасажирів. Проте з 1 січня 2024 року буде обмежено кількість пільгових пасажирів в приватних автобусах, які працюють на міських маршрутах.
Як повідомив начальник управління транспорту і зв’язку Рівного Василь Сливка, це рішення прийнято через неможливість міста надавати компенсації приватним перевізникам у тому ж обсязі. Адже бюджет акумулюватиме кошти на підтримку Збройних Сил України. Таким чином, з 1 січня 2024 року кількість пасажирів з пільгами, яких можуть перевозити приватні пасажирські автобуси, буде обмежена до 6 осіб одночасно.
Проте є категорії пасажирів, які зможуть користуватися безкоштовним проїздом у приватних автобусах незалежно від кількості наявних осіб з пільгами в автобусі. Це такі категорії:
інваліди по зору I групи з супроводжуючим,
діти з багатодітних сімей,
діти з інвалідністю, які навчаються в закладах «Пагінець» та «Особлива дитина» з супроводжуючою особою,
учасники бойових дій,
члени сімей загиблих учасників бойових дій,
особи з інвалідністю внаслідок війни I групи з супроводжуючим.Додатково, в період з 1 вересня по 1 червня діти шкільного віку (від 6 до 18 років) отримають пільгу у розмірі 50% вартості проїзду при наявності учнівського квитка.
Василь Сливка впевнений, що після вирішення ситуації з підтримкою Збройних Сил зможуть повернути перевезення пільгових пасажирів у приватних автобусах без обмежень. Але наразі такі кроки стали необхідними через нестачу коштів для компенсацій.
Ці зміни стосуються лише автобусів №1, 4, 6, 7. Перевезення пасажирів з пільгами у комунальному електротранспорті буде здійснюватися без обмежень по кількості місць.


На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ