Що пішло не так із українським контрнаступом: аналіз The Washington Post
- Захід і США схилялися до точкового контрнаступу, водночас Залужний наполягав на операціях по всій лінії фронту.
- Пентагон хотів, щоб наступ розпочався в середині квітня, щоб перешкодити Росії продовжувати зміцнювати свої позиції. Українці вагалися, наполягаючи на тому, що вони не готові без додаткового озброєння і тренувань
- Американські військові були впевнені, що механізована фронтальна атака на російську лінію фронту можлива з тими військами і зброєю, які має Україна, а моделювання показало, що сили Києва, в кращому випадку, можуть досягти Азовського моря і відрізати російські війська на півдні за 60-90 днів
- За даними The Washington Post, 47-ма бригада 7 червня мала почати контрнаступ, аби за перші 24 години просунутися на понад 14 км до села Роботине, аби в подальшому звільнити Мелітополь. Однак "усе пішло не за планом", констатує видання.
- 70% військових 47-ї бригади вступили в бій, не маючи бойового досвіду. Щільність мінних полів та обстрілів перевищила всі очікування, втрати людей і техніки були надто великі, багато бійців "вперше переживали шок від бою" і відходили на перегрупування, аби знову вступати в кривавий бій.
- На четвертий день, побачивши згорілу західну техніку, Залужний наказав військам призупинити атаку.
- Замість того, щоб намагатися прорвати російську оборону масованою атакою за підтримки артилерії, як радили його американські колеги, Залужний вирішив, що українські солдати підуть пішки невеликими групами по 10 чоловік.
- Командувач американськими силами в Європі не міг зв'язатися з Залужним протягом декількох тижнів на початку кампанії на тлі напруженості через різне бачення рішень на полі бою.
- Кожна сторона звинувачувала іншу в помилках і прорахунках. Військові США дійшли висновку, що Україна недопрацювала у базовій військовій тактиці, українські офіційні особи заявили, що американці не розуміють, як дрони та інші технології змінили поле бою.

Комунальні пільги у 2025 році: хто має право на 50% знижку

Право на пільгову оплату житлово-комунальних послуг із знижкою 50% мають певні категорії громадян. Таку допомогу держава надає родинам загиблих, померлих або зниклих безвісти військовослужбовців.
переглядів: 168
Мільйон знешкоджених окупантів: Генштаб показав статистику втрат ворога

Втрати російських окупаційних військ із початку повномасштабного вторгнення сягнули одного мільйона осіб. Із них понад 628 тисяч – лише за останні півтора року.
переглядів: 275
В Україну повернули тіла загиблих захисників

За результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 1212 полеглих Захисників.
переглядів: 418
Туристичний сезон на українсько-польському кордоні: де найбільші черги

З настанням літніх канікул та активізацією туристичного сезону, прикордонники прикордонники готуються до суттєвого зростання пасажиропотоку через пункти пропуску, зокрема у Львівській області.
переглядів: 367
Лише кожна четверта релігійна організація зможе бронювати священників

Значна частина релігійних організацій в Україні більше не матиме права на бронювання своїх священнослужителів. Про це повідомили у Сухопутних військах ЗСУ, роз'яснивши нові, суворіші критерії, за якими здійснюватиметься бронювання.
переглядів: 411