Ми у Facebook
10.01.2024, 18:18

Українець створив "Капсулу життя" для захисту від обстрілів та уламків

Український винахідник Сергій Захарін розробив "Капсулу життя", яка призначена для захисту від наслідків ракетних атак. Конструкція може витримати 99% уламків та дрібних осколків, розміром до 5 мм. Проте не здатна захистити від прямого влучання.
Про інноваційний винахід Сергія розповідає dev.ua.

Думка про створення укриття від різних зовнішніх загроз у Сергія виникла ще у 2015 році. Проте він повернувся до цього концепту в липні поточного року і реалізував ідею створення "Капсули життя".

Конструкція "Капсули життя" виготовлена з міцних сталевих панелей і призначена для встановлення в квартирах багатоквартирних будинків, приватних домівках та інших місцях, де неможливо встановити щільну конструкцію.

Сталеві компоненти конструкції з'єднуються за допомогою болтів. Укриття встановлюється у приміщенні біля стін і кріпиться до опорної конструкції.

Сергій рекомендує облицювати внутрішню частину капсули мінеральною ватою, щоб пом'якшити удари при потенційному падінні.

На даний час винахідник пропонує два варіанти укриття: для трьох та шести осіб. Ширина в обох конструкціях майже однакова, місце збільшується внаслідок додаткової довжини, яка може бути будь-якою.

Габаритні розміри капсули:
довжина 2,1 м;
висота 2,1 м;
ширина: 1,1 м на 3 особи та 1,4 м на 6 осіб;
матеріал — сталь 5 мм;
вага 750 кг та 850 кг відповідно;
найважча деталь конструкції 45 кг.

За розрахунками Сергія, "Капсула життя" витримує вогонь протягом 30 хвилин. Тому він рекомендує мати всередині вогнегасники, респіратори та кисневі балони. Конструкція оснащена аварійними люками з трьох сторін для виходу у випадку блокування дверей. Крім того, на кожному боці капсули є петлі, які дозволять піднімати її за допомогою крана або вантажівки.У цьому місці немає мобільного. "Капсула" оснащена аварійними виходами з трьох сторін, що дасть змогу вийти, якщо основні двері заблокуються.

Сергій планує встановити звукові або світлові сигнали на зовнішніх стінах будівлі як додаткові заходи безпеки у випадку обвалу разом з капсулою. Крім цього, на кожному боці конструкції є спеціальні петлі для підняття за допомогою крана або вантажівки.Нині винахідник розробляє бар’єр для укриття, який має витримати постріл калібру 7,62.

Наразі Сергій уже створив укриття для родини, що мешкає поблизу Боярки. Вони живуть у домі, який вразливий до вибухових хвиль та інших ушкоджень.Фото Сергія ЗахарінаНа правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах

Нерухомість


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ