День ангела Григорія: Що відомо про знаного богослова
Святителя назвали Григорієм на честь батька. До речі, можна сказати, що Григорій Богослов у буквальному сенсі слова походив із сім’ї святих: батько Григорій, єпископ Назіанський, мати Нонна, брат Кесарій і сестра Горгонія – всі вони після смерті були канонізовані Церквою і шануються серед святих.
Народився Григорій Богослов близько 330 року в південно-західній частині Каппадокії, недалеко від містечка Назіанза.
Отримав прекрасну різнобічну освіту, навчаючись у кращих тогочасних вчителів у школах Кесарії Каппадокійської, Кесарії Палестинської, в Олександрії, в Афінах. У Кесарії Каппадокійській Григорій познайомився з майбутнім вселенським вчителем, святителем Василієм Великим. Потім їхнє знайомство продовжилося під час навчання в Афінах і переросло в дуже міцну дружбу, на все життя.
Повернувшись з Афін, Григорій повернувся до батьків у Назіанз. Тут, майже в 30-річному віці, прийняв святе Хрещення, як це було звично в той час, і пішов у пустелю для монашого, аскетичного подвигу. Але на вимогу батька в 361 році повернувся в Назіанз і прийняв сан пресвітера.
У 378 році Антіохійський Собор запросив святителя Григорія допомогти Константинопольській Церкві, яка в той час більш ніж будь-яка інша була спустошена єретиками-аріанами. Отримавши згоду святителя Василія Великого, святитель Григорій прибув до Константинополя. У 379 році він почав служити й проповідувати в невеликий домашній церкві своїх родичів, яку назвав на честь Воскресіння Христового.
За підтримки Олександрійського Патріарха Петра та римського імператора Феодосія святитель Григорій Богослов був поставлений Патріархом Константинопольським і затверджений у цьому сані II Вселенським Собором в 381 році. Однак знайшлися невдоволені і заздрісні роздмухувачі смути в Церкві. Щоб вгамувати церковну бурю, святий Григорій вирішив залишити кафедру і піти з Константинополя. Ні вмовляння імператора, ні прохання кліриків не змінили його рішення. Він пішов у родовий маєток на Батьківщині і перебував там у чернечих подвигах. У 389 році він мирно спочив у Бозі.
Богословом святий Григорій величається Церквою за свою мудрість і красномовство, поетичність і богонатхненне слово своїх великих трудів, за здатність чітко і прозоро пояснювати богословські істини, укріплювати віру в Господа нашого Ісуса Христа.
За матеріалами Православної церкви України.
життя святих, Григорія Богослова, день ангела Григорія, життя
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 208
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 500
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 211
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 231
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 233