Перейменування на Рівненщині: які села та вулиці мають змінити назви
Комісія з Нормативів Державної Мови рекомендує перейменувати 15 сіл у Рівненській області. Зазначається, що лише у минулому році у Рівненській області змінили назву 291 вулиці. Крім того, на 153 об’єктах історичного значення було прибрано символи тоталітарного режиму, такі як п'ятикутні зірки, вічний вогонь, георгіївські стрічки та інші.
З іншого боку, під час засідання Ради громад, яке відбулося під головуванням начальниці Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любові Романюк, було повідомлено, що Комісія з Нормативів Державної Мови рекомендує змінити назву 15 населених пунктів у Рівненській області.

Зокрема, пропонується перейменувати села Мятин на М'ятин та Придорожне на Придорожнє. Також рекомендується перейменувати села Московщина та Партизанське.
Крім цього, необхідно розглянути питання щодо назв таких населених пунктів, як Бригадирівка, Дружба, Зоря, Красне, Красносілля, Молодіжне, Руда-Красна, Тараканів, Труди, Травневе Мирогощанської громади та Травневе Млинівської ТГ.
Причина перейменування - це те, що поточні назви не відповідають орфографічним, граматичним і словотворчим стандартам української мови або є пов'язаними з імперською політикою Росії.
"Ми пропонуємо громадам докладно проаналізувати це питання та обговорити його з громадськістю. Також варто звернутися до Українського інституту національної пам’яті для роз’яснення зазначених рекомендацій. Загалом, потрібно уважно віднестися до цих пропозицій, оскільки кожен об'єкт має своє юридичне значення", - підкреслила Любов Романюк.
Громади мають прийняти рішення, чи перейменовувати села, чи залишити їхні старі назви, до 27 квітня цього року.
ЛИШИЛИСЯ НЕПЕРЕЙМЕНОВАНІ ВУЛИЦІ
У 20 громадах Рівненської області залишилося 120 вулиць, які мають перейменувати. Найбільше неперейменованих топонімів у Радивилівській громаді — 20, та у Рафалівській — 19.
Відповідний перелік вулиць оприлюднили у Facebook громадської організації "Деколонізація України", яка відстежує процеси декомунізації, дерусифікації та деколонізації.
За їхніми даними, станом на 24 лютого 2022 лютого на Рівненщині було 900 вулиць, які підпадали під закон про декомунізацію.

РІВНЕ НАЙМЕНОВУЄ ВУЛИЦІ ІМЕНАМИ ГЕРОЇВ
У Рівному ж практично завершили процес дерусифікації. Так, назви на пам'ятниках було демонтовано, прибрано і пам'ятники, які мають відношення до радянської доби.
Крім того, в обласному центрі встигли перейменувати вулиці радянського типу на нові. Водночас у місті створили іншу тенденцію - тут найменовують вулиці міста іменами героїв. Водночас не обходиться і без проблем.
Адже вулиць у місті точно не вистачить, а нові вулиці з'являються не так часто. Тим самим з часом це проблема постане більш гостро. В той же час зараз вулиці перейменовують в честь загиблих за проханнями рідних. Так, з новими назвами можна ознайомитися за посиланням - Нові назви вулиць.
До слова, на прийдешній сесії Рівненради планують перейменувати ще чотири вулиці на честь полеглих Героїв - які саме вулиці і в честь кого.


перейменування сіл, рівняни, процес декомунізації, перейменування, Рівне, новини Рівного
Синоптики розповіли про погоду на Рівненщині 15 червня

У неділю на Рівненщині синоптики прогнозують мінливу хмарність без опадів.
переглядів: 167
У Рівному з'явилося 8 нових та сучасних лавок

У Рівному продовжують оновлювати елементи міського благоустрою.
переглядів: 173
У Рівному патрульні допомогли 84-річній жінці повернутися додому

У Рівному літню жінку, яка загубилася і не пам’ятала, де проживає, вдалося повернути додому завдяки небайдужим мешканцям та оперативним діям патрульної поліції.
переглядів: 188
Допомога на фронт: ЗСУ отримали техніку від Рівного

Рівненська громада продовжує підтримувати українських військових, передаючи сучасне обладнання, необхідне для успішного виконання бойових завдань.
переглядів: 191
Екологи у Рівному зафіксували забруднення землі

У Рівному зафіксовано факт забруднення ґрунту забрудненою водою на земельній ділянці по вулиці Степана Бандери.
переглядів: 271