Ми у Facebook
11.02.2024, 21:38

Що посадити на розсаду у лютому? Поради садівникам та городникам

У лютому можна посадити на розсаду ряд овочевих та квіткових культур, які вимагатимуть пізнішого висадження на відкритий ґрунт, коли настане теплота. Деякі з них можуть бути посіяні безпосередньо у відкритий ґрунт навесні, але вирощування розсади в лютому може забезпечити більш успішний старт для них.
Однак, варто пам'ятати, що умови вирощування та вимоги до розсади можуть різнитися залежно від кліматичних умов та рекомендацій для конкретного регіону. Перед посадкою слід ознайомитись з рекомендаціями та підготувати необхідні умови для успішного вирощування.

Які овочі та ягоди можна посадити на розсаду у лютому



1. Перець
Коли садити: з кінця лютого до початку березня.

Залежно від сорту солодкий та гострий перець дозріває приблизно через 80–150 днів із моменту появи сходів. Якщо з посівом ранніх різновидів можна почекати, то середньостиглі і пізні сорти важливо посадити в лютому, щоб гарантовано отримати врожай влітку.

Якщо на упаковці з насінням написано, що вони не вимагають попереднього замочування, відразу приступайте до сівби. В інших випадках опустіть їх у 1% розчин марганцівки (1 г засобу на 1 л води) і залиште на 20–30 хвилин.

Підготуйте невеликі склянки або горщики об'ємом близько 500 мл і переконайтеся, що в дні є отвори для виведення зайвої вологи (їх можна зробити шилом або паяльником). Наповніть ємності універсальним ґрунтом для вирощування розсади овочів, не досипаючи до краю приблизно 2 см. Ущільніть ґрунт, рясно зволожте і дочекайтеся, поки вода повністю вбереться.

Покладіть на поверхню ґрунту по два насіння на відстані 2 см один від одного, присипте землею шаром 0,5-1 см і злегка утрамбуйте її пальцями. Накрийте склянки прозорою плівкою і поставте у темне місце з температурою 23-25 градусів. Сходи з'являться приблизно за 7–14 днів.

2. Помідори
Коли садити: із середини лютого до середини березня.

У лютому починають сіяти середньостиглі та пізні сорти: від появи сходів до дозрівання врожаю цих різновидів проходить у середньому від 110 до 140 днів.

Насіння помідорів сходить без особливих труднощів, тому їх не потрібно замочувати перед посівом. Візьміть стаканчики або горщики висотою не менше 15 см та об'ємом 200 мл або більше. За необхідності проробіть у денці дренажні отвори для виходу зайвої вологи. Наповніть ємності ґрунтом для вирощування овочевої розсади трохи більше ніж наполовину.

На поверхню ґрунту по центру стаканчика покладіть насіння, злегка втискаючи його в землю. Присипте його землею шаром 0,5 см і зволожте посіви водою зі шприца, спринцівки або пульверизатора. Накрийте ємності прозорою харчовою плівкою та поставте їх у тепле місце з температурою 25–27 градусів для проростання.

Приблизно через 5-7 днів, коли паростки проклюнуться, зніміть укриття і поставте горщики на світле підвіконня. Доглядайте розсаду помідорів за нашою інструкцією.

3. Баклажани
Коли садити: з початку лютого до першої половини березня.

Баклажани ростуть досить неспішно, тому постарайтеся не затягувати із заготівлею розсади. Якщо на упаковці не вказано, що насіння не вимагає передпосівної підготовки, варто попередньо проростити їх. Для цього застеліть невеликий пластиковий контейнер бавовняною тканиною, висипте насіння і залийте його 1% розчином марганцівки (1 г засобу на 1 л води) або готовим біофунгіцидом (наприклад, «Фітоспорином»). Загорніть насіння у тканину, накрийте кришкою або плівкою і поставте ємність у тепле місце з температурою близько 25 градусів. Приблизно через 5-15 днів, коли з'являться маленькі світлі коріння, починайте садити.

Підготуйте горщики об'ємом близько 200 мл і переконайтеся, що у дні є дренажні отвори. Також можна взяти розсадні касети з безліччю осередків висотою близько 10 см. Наповніть ємності ґрунтом для вирощування розсади овочів, не досипаючи до краю приблизно 1 см, і рясно полийте ґрунт водою.

У ґрунті по центру кожної склянки зробіть невелику ямку глибиною 0,5-1 см, покладіть у неї насіння і присипте землею. Накрийте прозорою плівкою ємності і відправте їх у світле місце з температурою 25–27 градусів.

Сходи з'являться приблизно через 5-10 днів. Після цього зніміть укриття та забезпечте розсаді баклажанів правильний догляд.

4. Селера
Коли садити: із лютого до середини березня.

Лютий - чудовий час для посіву всіх видів селери: кореневого, черешкового та листового. Але якщо ви мешкаєте в північних регіонах, можна відкласти процедуру на березень.

Процес для всіх різновидів овочів буде однаковим. Якщо на упаковці з селерою є позначка, що йому не потрібна попередня підготовка, відразу приступайте до сівби. Якщо нічого не сказано, замочіть насіння в 1% розчині марганцівки (1 г на 1 л води) на 45 хвилин, потім злийте рідину і просушіть їх на папері до сипучого стану.

Візьміть невеликі контейнери заввишки близько 7-10 см і зробіть у дні дренажні отвори шилом або паяльником. Наповніть ємності ґрунтом для вирощування овочевої розсади, не доходячи до краю приблизно 1,5 см, ущільніть його поверхню долонею та рясно зволожте водою.

Коли рідина повністю вбереться, рівномірно розподіліть дрібне насіння по поверхні ґрунту (присипати їх ґрунтом не потрібно). Накрийте прозорою плівкою або пакетом і зробіть у укритті кілька отворів. Поставте ємність у тепле місце з температурою не нижче 25 градусів та дочекайтеся сходів. Паростки проклюнуться приблизно через 1-3 тижні. Після цього зніміть пакет, перенесіть ємності в прохолодне місце (18-20 градусів) і доглядайте рослини. Детальна інструкція є в нашій статті про розсаду селери.

5. Полуниця
Коли садити: упродовж лютого.

Ранній посів полуниць на розсаду дозволить зібрати врожай ягід уже цього року.

Насіння цієї культури іноді потребує стратифікації — попередньої «зимівлі» в холодильнику протягом 20–30 днів. Хоча цей етап можна пропустити, якщо на упаковці із зернятками немає відповідних вказівок. Безпосередньо перед посівом можна на 20 хвилин помістити насіння в тканину, змочену стимулятором росту (наприклад, "Епіном"), - це допоможе їм швидше проклюнутися.

Для посіву полуниці годяться широкі, але неглибокі контейнери заввишки близько 5 см. При необхідності зробіть у дні ємності дренажні отвори за допомогою шила або паяльника, а потім наповніть доверху її грунтом для вирощування овочевої або квіткової розсади. Утрамбуйте грунт долонею і добре зволожте водою.

Коли рідина вбереться, розкладіть на поверхні насіння на відстані 3–4 см один від одного (це зручно робити вологою зубочисткою). Намагайтеся не надто заглиблювати їх, достатньо трохи втиснути в землю. Накрийте контейнер прозорою плівкою і зробіть кілька вентиляційних отворів. Поставте посіви у добре освітлене місце з температурою близько 25 градусів. Для кращого проростання забезпечте їм штучне освітлення протягом 10–12 годин на добу за допомогою фітолампів або звичайних люмінесцентних потужностей не менше 36 Вт на 1 м².

Процес займе від 1 до 3 тижнів. Коли помітите паростки, зніміть укриття, поставте їх у прохолодніше місце з температурою від 18 до 20 градусів і продовжуйте використовувати підсвічування.

Посівний календар на лютий 2024: Що сіяти на розсаду






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини