Ми у Facebook
29.01.2024, 08:00

Посівний календар на лютий 2024: Що сіяти на розсаду

Зима підходить до завершення, а отже слід подбати про майбутній врожай.

Місячний посівний календар на лютий 2024 допоможе обрати сприятливі дні для засівання розсади.
Сприятливі та несприятливі дні для посадки чи посіву у лютому залежать від фази місяця конкретного дня.

Сприятливими днями будуть: 1-7, 12, 15, 16, 19-21, 27-29 числа. У цей час можна займатися посівом насіння на розсаду, доглядом за садовими та кімнатними рослинами.

Натомість 8-10, 24-25 числа стануть несприятливими днями для посіву чи посадки культур. Саме тому в ці дні такі процедури проводити не рекомендується.

Нагадаємо, варто також враховувати індивідуальні погодні особливості вашого регіону та потреби конкретних рослин.

Посівний календар на лютий 2024:

1-7 лютого
Ці дні вважаються сприятливими для посіву ранніх сортів цибулі, селери, баклажану, солодкого перцю, шпинату, салатів та редиски у теплиці. Можна також займатися посівом однорічних та багаторічних квітів на розсаду. Не варто забувати і про підготовку грунтосуміші для пікіровки розсади.

Цей час також можна витратити на те, щоби скласти план посіву та збору рослин з лікарськими властивостями.

8-10 лютого
У несприятливі дні фази місяця, коли він перебуває на етапі Молодика, проводити посіви та посадки не рекомендується. Натомість можна займатися тим, що детально розпланувати сівозміни культур на власному городі.

11 лютого
Хоча у цей день також не дуже бажано починати нові посіви, проте можна зайнятися доглядом за старшою розсадою. На додачу займіться підготовкою місця для посадки літніх сортів гарбузів та кабачків (внесення підживлення та підготовка парника).

12 лютого
Сприятливий день для посіву таких культур як селера, баклажани, цибуля-порей на розсаду. У теплиці проведіть пікіровку розсади у заздалегідь підготовлену грунтосуміш.

13-14 лютого
Середина лютого - чудовий час, щоби займатися посівом ще однієї культури у теплиці, а саме - пряної зелені. Деякі садівники рекомендують починати процес вирощування лаванди та м’яти.

15-16 лютого
Продовжуйте займатися посівом овочевих культур, багаторічних та однорічних квітів на розсаду. Почніть вирощування ранніх сортів гороху та квасолі.

17-18 лютого
Цей день краще приділити проведенню ревізії власних запасів. Перевірте цибулини та кореневища на наявність захворювань або шкідників. За потреби проведіть відповідні процедури із захисту посадкового матеріалу.

19-21 лютого
Ці дні також вважаються сприятливими для посіву ранніх сортів овочів, пряних трав та багаторічних квітів на розсаду. Займіться обробкою ґрунту та перевірте рослини на наявність хвороб.

22-23 лютого
Такі дні вважаються нейтральними для садово-городніх робіт, тому найкраще цей час використати для обрізки кімнатних рослин. Проведіть захист хвойних рослин від можливих сонячних опіків ранньою весною. Подбайте про захист садових культур від майбутніх гризунів.

24-25 лютого
Не варто проводити посів або посадку розсади у ці дні. Натомість перевірте свої цибулини та кореневища на наявність хвороб і шкідників.

26 лютого
Чудовий день, щоби приділити трошки уваги кімнатним рослинам. Займіться їхнім поливом та боротьбою зі шкідниками.

27-29 лютого
Останні дні місяця будуть сприятливими для посіву на розсаду селери та цибулі-порей на розсаду. Цей час також чудова нагода для проведення зимових щеплень.

На правах реклами