Ми у Facebook
12.02.2024, 08:20

Як виростити персики: корисні поради

Зовсім не обов'язково жити на півдні, щоб виростити здорові персикові дерева, які даватимуть чудовий урожай! Дотримуючись кількох простих правил, це вдасться зробити і у вашому регіоні. Розповідаємо – читайте!
Головне, що потрібне персикове дерево — тепло. Тому садимо його:
• біля цегляної стіни, щоб вона вдень накопичувала тепло, а вночі віддавала його дереву;
• окремо від інших дерев, щоб ґрунт нагрівався краще.

Також можна застелити пристовбурне коло чорною плівкою або руберойдом, щоб вона покращувала нагрівання ґрунту.

Обрізаємо саджанці відразу після посадки, залишаючи лише 20 см над щепленням. Таким чином збережуться плодові бруньки. А у разі підмерзання, крона швидше відновиться.
На другий рік прибираємо більшість гілок, що ростуть з основи, залишаючи тільки 2-3 найсильніші гілки. На четвертий – усі пагони обрізають до кореневої шийки, щоб уникнути камедетечення.

Після того, як за літо сформується кущ із нової порослі, залишаємо 5-8 гілок. Більшість їх буде плодоносити, а кілька однолітків підуть на заміщення. Таку процедуру потрібно повторювати щороку.

Проводимо правильні підживлення.
1. Перед цвітінням, використовуючи 3% розчин бордоської рідини.
2. Після цвітіння. Для цього використовуємо наступний розчин: кальцинована сода (60 г), мідний купорос (20 г), борна кислота (10 г), марганець (1 г) та йод (10 крапель) на 10 л води.
3. У момент дозрівання плодів, використовуючи той же розчин з додаванням настою різних трав (пижми, чистотілу, ромашки, деревію та кропиви).
4. У липні підгодовуємо рослину комплексним добривом.
5. Восени вносимо під кожен кущ курячий (0,5 відра) або коров'ячий (1 відро) гній.

Поливаємо персики 5-6 разів за літо. Вода має промочити грунт на глибині 40-50 см.

Вибираємо правильні сорти.
Для середньої смуги найбільше підійдуть сорти: Кремлівський, Соковитий, Харроу Даймонд, Редхейвен, Білий лебідь, Рубіновий принц, Володимир.

На правах реклами