Ми у Facebook
18.03.2024, 22:58

Коли треба робити щеплення БЦЖ?

Більше століття тому французькі лікарі Альбер Кальметт і Каміль Герен створили зі збудника туберкульозу корів дуже схожу на своїх хвороботворних “родичок” бактерію, яка може викликати імунну відповідь, але не туберкульоз.
Вона відома як бацила Кальметта-Герена, або ж вакцину БЦЖ, яку використовують і дотепер.

Коли роблять щеплення БЦЖ?

ВООЗ рекомендує, щоб одна доза БЦЖ потрібна всім немовлятам у країнах, де досі поширені туберкульоз, якою, на жаль, є і Україна. Щеплення БЦЖ роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя.Чому важливо вакцинувати немовлят?

Туберкульоз у маленьких дітей зрідка вражає лише легені і проявляється кашлем. Натомість ця хвороба уражає внутрішні органи, лімфатичну систему, кістки і навіть оболонки мозку. Імунна система дитини не в змозі впоратися із підступним збудником туберкульозу і дитина може померти. Саме тому дітей важливо вакцинувати проти туберкульозу – ефективний захист триває щонайменше п’ять років.

Якщо в пологовому не зробили щеплення, чи потрібно робити його пізніше?
Якщо дитині з якихось причин не зробили щеплення в пологовому, то його необхідно наздогнати якнайшвидше. Зверніться до педіатра, щоб отримати направлення на вакцинацію.

Чи безпечна вакцина БЦЖ?

Вакцинація БЦЖ не може викликати жодної хвороби, навіть якщо імунна система ніяк не зреагує – у бактерії БЦЖ відсутні гени для атаки організму. Ці гени втратилися тоді, коли Кальметт і Герен 250 разів “пересівали” культуру бактерії.

Медики наголошують, що потрібно запам’ятати, – це ефективність, безпечність і безумовна необхідність вакцинації новонароджених проти туберкульозу. Вакцина БЦЖ добре захищає дітей від дисемінованого туберкульозу і смерті через нього.

За повідомленням з офіційної сторінки МОЗ України у мережі Фейсбук.

На правах реклами