Ми у Facebook
01.04.2024, 13:00

Церковний календар 2024: Свята, пости та поминальні дні у квітні

Фото ілюстративне

Які празники відзначають у другому весняному місяці? Коли йти до храму, щоб пом'янути померлих? І врешті, коли закінчиться Великий піст?

Загляньте у календар!
Перші дві суботи квітня – 6 і 13 квітня – батьківські поминальні.

Друга неділя квітня цьогоріч буде присвячена вшануванню пам’яті преподобного Іоана Ліствичника – ченця, усамітненого пустельного подвижника, а наприкінці життя – ігумена на горі Синай. Він залишив нам безцінний скарб духовних настанов – книгу «Ліствиця». В цій книзі у вигляді 30 послідовних ступенів (сходинок) преподобний показує шлях духовного вдосконалення, зростання в чеснотах, які підносять людину від земного до небесного, від тимчасового – до спасіння у Христі.

20 квітня – субота п’ятого тижня Великого посту, свято Похвали Пресвятої Богородиці, або Субота акафістна. На ранній в усіх храмах за богослужінням співатиметься Великий акафіст на честь Божої Матері, який був укладений ще в VII столітті.23 квітня вшановуватимемо пам'ять великомученика Юрія Переможця, 25-го – апостола і євангелиста Марка. Остання субота квітня – Лазарева, коли Церква згадує про чудо воскрешення Спасителем праведного Лазаря.

А наступного дня, 28 квітня, – величне свято Входу Господнього в Єрусалим, Неділя ваїй, цвітоносна, вербна. Це свято розпочинає Страсний тиждень – седмицю особливої підготовки до Пасхи Господньої.

За матеріалами ПЦУ.

На правах реклами