Ми у Facebook
30.04.2024, 22:06

Як вберегтися від шахрайства при продажу товарів онлайн: поради від кіберполіції

facebook.com/cyberpoliceua

Онлайн-продажі можуть бути ризикованими через зловмисників, які маскуються під покупців. Щоб захистити себе, слід належним чином дотримуватися правил платіжної безпеки.
Онлайн-продажі можуть бути ризикованими через зловмисників, які маскуються під покупців. Щоб захистити себе, слід належним чином дотримуватися правил платіжної безпеки.

Ось як може виглядати типова схема шахрайства: шахрай знаходить оголошення про продаж, зв'язується з продавцем через телефон або месенджер, після чого вдає, що здійснив покупку за допомогою служби доставки. Він просить продавця перейти за спеціальним посиланням та ввести дані своєї кредитної картки, аби нібито завершити транзакцію.

Кіберполіція попереджає про нові схеми смс-шахрайств

Коли продавець вводить дані своєї картки, шахрай запитує про залишок на рахунку та код підтвердження транзакції від банку, щоб вкрасти кошти.
Для введення в оману, шахраї можуть створювати фальшиві вебсайти, які виглядають як легітимні платформи для торгівлі. Важливо вести переговори та обговорювати угоди виключно через офіційний чат або додаток торговельної платформи, не вводити дані своїх карток на невідомих сайтах та не передавати їх третім особам.

Перевіряйте автентичність сайтів через інструменти, такі як сервіс "STOP FRAUD" від Кіберполіції або CheckMyLink від Асоціації "ЄМА". Завжди здійснюйте додаткову перевірку, вивчаючи відгуки про продавця та історію інтернет-магазину.

Знайдіть більше порад щодо платіжної безпеки на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

За повідомленням з офіційної сторінки Кіберполіції у мережі Фейсбук.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ