Як заощадити на роботі бойлера під час відключення електрики
Чи варто вимикати бойлер на ніч?
Якщо у вас великий бойлер, його вимкнення на ніч може суттєво заощадити електроенергію. Наприклад, для сім'ї з трьох осіб і бойлера на 120 літрів, після використання гарячої води для миття посуду чи прийняття душу, бойлеру потрібно 4-5 годин для повторного нагрівання. Потім його можна вимкнути на ніч, що дозволяє зекономити приблизно 10-15% електроенергії.
Як часто вимикати бойлер?
Щоб заощадити кілька кіловат, рекомендується вимикати бойлер щовечора. Проте, якщо бойлер має невеликий об’єм або ви встановили низьку температуру нагрівання, вимикати його немає сенсу.
Температура приміщення
Температура повітря в приміщенні, де встановлений бойлер, також важлива. У опалюваних кімнатах теплові втрати будуть мінімальними навіть взимку — за 12 годин бойлер втратить лише близько 7 градусів тепла завдяки ізоляції корпусу пінополіуретаном.
Як економити електроенергію без вимикання бойлера?
Економити електроенергію можна і без постійного вимикання бойлера. Якщо ви тільки плануєте його встановлення, зверніть увагу на такі моменти.
Оптимальне розміщення водонагрівача
Розташування бойлера повинно бути максимально близьким до точки використання води. Довгі труби “крадуть” тепло: на кожен метр труби втрачається приблизно 0,2 літра гарячої води. Тому розміщуйте бойлер ближче до ванної кімнати чи кухні, а для додаткової економії утепліть фітинги та труби поліуретановими чохлами.
Використовуйте економний режим
Якщо вам потрібна гаряча вода вранці, вимикати бойлер на ніч не варто. Краще встановити економічний режим (позначається буквою "Е"), який нагріває воду до 55 градусів. Це не тільки економить електроенергію, але й зменшує утворення накипу, який збільшує час нагрівання і знижує ефективність бойлера.
Таймер на бойлер
Як пояснив очільник Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин в інтерв'ю "Українському радіо", для економії електроенергії можна використовувати таймери на бойлер. Водонагрівачі не постійно споживають електроенергію — вони нагрівають воду і зупиняються. Таймери допомагають зменшити навантаження на енергосистему і знизити рахунки за електроенергію, налаштовуючи бойлер на нагрівання води в певні періоди, коли це найбільше потрібно, наприклад, вночі перед ранковим використанням.
Про це повідомляє ТСН, tsn.ua.
Скільки мандаринів можна з'їсти без шкоди для здоров’я?
Мандарини – це справжній смаколик зимового сезону, що асоціюється зі святковим настроєм і теплом. Але окрім приємного аромату і смаку, ці цитрусові мають багато корисних властивостей для організму.
переглядів: 166
Дзвінки через Wi-Fi: як рівнянам бути на зв’язку у разі відсутності мобільного покриття
Завдяки технології VoWiFi (Voice over Wi-Fi) жителі Рівненщини, як громадяни усієї України можуть здійснювати голосові дзвінки через Wi-Fi-мережу навіть там, де мобільне покриття недоступне.
переглядів: 173
Без черг та метушні: отримати "тисячу Зеленського" можна через Укрпошту
Укрпошта повідомляє про старт виплат «Зимової єПідтримки» – одноразової державної допомоги, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським для підтримки громадян у складний зимовий період з 4 грудня 2024 року.
переглядів: 193
Коли стригти волосся у грудні: місячний календар сприятливих і невдалих днів
Напередодні свят всі поспішають привести до ладу зовнішній вигляд. Коли ж варто записатись до майстра, щоб зміна образу вдалась і радувала вас?
переглядів: 229
Як приготувати смачний та корисний сніданок для дитини: знадобиться всього кілька інгредієнтів
Ці рецепти не тільки прості у приготуванні, але й забезпечать вашу дитину необхідними поживними речовинами для активного та здорового дня. Пам'ятайте, що смачний сніданок - це перший крок до здорового способу життя вашої родини.
переглядів: 1808