Ми повинні знати цю постать: Сьогодні вшановують першого київського митрополита
Українська Православна Церква прославляє святителя Михаїла як хрестителя першопрестольного града Києва. У богослужбових піснеспівах про труди святителя сказано: «Красується град Київ до цього дня ризою хрещення одягнений від тебе, святителю».
В Києві святитель на честь свого небесного покровителя заклав дерев’яну церкву святого Михаїла. На цьому місці нині височіє Свято-Михайлівський Золотоверхий собор. Також святитель Михаїл благословив святого Володимира Великого на побудову першої на той час кам’яної Десятинної церкви. Перші християнські храми заклали також в інших великих містах на Русі, де він побував із просвітницькою місією: в Чернігові, Переяславі, Володимирі, Білгороді та ін.

Через 4 роки після офіційного хрещення Руси-України, в 992 році, святитель Михаїл спочив у Бозі. Спочатку його мощі поклали у Михайлівській дерев’яній церкві, яка слугувала йому кафедрою, а вже потім перенесли до Десятинної церкви, яка стала кафедрою Київських митрополитів, наступників святого Михаїла. Близько 1103 року мощі святителя Михаїла були перенесені до Антонієвих печер у Чернігові, а восени 1730 року – до Успенського собору Києво-Печерської лаври. У 1942 році Свято-Успенський собор був підірваний більшовиками, і з того часу доля мощей першого Київського митрополита є невідомою.
Пам՚ять святителя Михаїла, який був першим Київським митрополитом (більш ніж за півтора століття до першої згадки про Москву), який здійснював справу святого хрещення, примножував труди святих рівноапостольних Кирила і Мефодія та їхніх учнів на теренах нашої давньої держави, ми вшановуємо двічі на рік: 15 червня і 30 вересня, в день перенесення його святих мощей до Києво-Печерської лаври.
За повідомленням з офіційної сторінки Православної церкви України.
Дізнайтеся, які православні свята будуть у червні. Цього року не буде Петрового посту.

святий митрополит Михаїл, святі, ПЦУ, Православна Церква України, життя
На порозі Світлого Воскресіння: найщиріші вітання зі святом Великодня

Сьогодні, 19 квітня 2025 року, у переддень величного свята Великодня, серця християн сповнені особливим трепетом та очікуванням. Вже завтра ми святкуємо Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа – символ перемоги життя над смертю, світла над темрявою та добра над злом.
переглядів: 79
Страсна субота: що потрібно і чого не можна робити у Велику суботу перед Великоднем

Сьогодні, 19 квітня, православні християни відзначають Велику, або Страсну, суботу – останній день Страсного тижня перед світлим святом Великодня. Це час глибокої скорботи, тиші та духовного зосередження, присвячений спогадам про перебування тіла Ісуса Христа у гробі після розп'яття та Його зішестя до пекла.
переглядів: 724
Чи можна сміятися у Страсну п'ятницю

У християнській традиції Страсна п’ятниця — один із найсумніших і найглибших днів церковного календаря. Саме цього дня віряни згадують страждання і смерть Ісуса Христа на хресті.
переглядів: 379
У Острозі працюватиме мобільна амбулаторія з профілактики та скринінгу хвороб
22 квітня з 10:00 на території Острозької багатопрофільної лікарні розпочне роботу мобільна амбулаторія.
переглядів: 358
Комунальні підприємства Рівного запрошують на роботу

КП "Міськсвітло" та КП "Спецкомбінат - ритуальна служба" шукають нових працівників для зміцнення своїх команд.
переглядів: 378