Ми у Facebook
17.06.2024, 12:05

Що краще: кава чи зелений чай?

Вранці важливо отримати заряду бадьорості на увесь день. Дізнайтеся, з якого напою краще починати свій день.
Кофеїн є одним з найпоширеніших стимуляторів у світі. Його можна знайти в різних напоях, зокрема, у каві та зеленому чаї, проте вміст кофеїну в них відрізняється. Наприклад, у 240 мл кави міститься приблизно 96 мг кофеїну, тоді як у такій самій кількості зеленого чаю — лише 29 мг.

Фахівці зазначають, що для дорослої людини безпечний денний ліміт споживання кофеїну становить 400 мг. Для підлітків ця норма зменшується до 100 мг, а для дітей вона залежить від ваги та становить приблизно 2,5 мг на 1 кг ваги.

Обидва напої мають значні переваги для здоров'я завдяки високому вмісту антиоксидантів, зокрема поліфенолів, які відіграють важливу роль у нейтралізації вільних радикалів. Надлишок вільних радикалів може призводити до окислювального стресу, який шкодить здоров'ю, спричиняючи різні захворювання та прискорюючи процес старіння.

Основними поліфенолами в зеленому чаї та каві є хлорогенова кислота (CGA) та ґаллат епіґаллокатехіну (EGCG). Дослідження показують, що ці речовини мають потужну протиракову дію. EGCG допомагає боротися з раковими пухлинами в шиї та голові, а також впливає на рак легенів, молочної залози, передміхурової залози, підшлункової залози та колоректальний рак. CGA, в свою чергу, сприяє зниженню рівня цукру в крові та покращує здоров'я серця.

Зелений чай також допомагає знизити ризик розвитку депресії, діабету та інсульту. Кава ж асоціюється зі зниженням смертності від серцево-судинних захворювань.

Попри численні переваги, зелений чай та кава мають і недоліки. Додавання цукру, вершків чи сиропів може значно підвищити вміст цукру в напоях, що негативно позначається на здоров'ї. Крім того, надмірне споживання кофеїну може викликати побічні ефекти, такі як порушення сну та тривожність.

Вибір між зеленим чаєм та кавою залежить від індивідуальних потреб та стану здоров'я людини. Для тих, хто страждає на безсоння, тривогу чи панічні розлади, краще обирати зелений чай через його низький вміст кофеїну. З іншого боку, якщо вам потрібно підвищити працездатність, пильність та увагу, кава стане кращим вибором завдяки вищому вмісту стимулятора.

Таким чином, вибір напою слід робити, виходячи з індивідуальних потреб та стану здоров'я.

Про це повідомляє ТСН, tsn.ua

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини