Ми у Facebook
19.06.2024, 11:00

Державна допомога на придбання книжок: Скільки грошей виділять на літературу

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень. Що це означає?
17 червня Президент України підписав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання сертифіката на придбання книг».

«Отже, вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в Дії на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки. Так, виділенні гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 - 2 млн примірників», - прокоментувала заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

Цей закон передбачає надання громадянам України, які досягли 18-річного віку, державної допомоги на придбання книг. Реалізація цієї програми розпочнеться вже цього року. Закон також уточнює перелік документів, необхідних для надання книгарням державних субсидій, що компенсуватимуть орендну плату за приміщення.

«Державна допомога на придбання книжок має на меті не лише активізувати український книжковий ринок, але й сприяти розвитку культури читання та популяризації української книги, зосереджуючись на молодій аудиторії», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Державну допомогу молодь зможе використати для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, включаючи аудіофайли та видання для людей з порушеннями зору. Для цього українці, які у 2024 році досягли 18-річчя, мають скористатися Єдиним державним вебпорталом електронних послуг «Портал Дія» або мобільним додатком «Дія».

Спільними зусиллями команд МКІП, Мінцифри та УІК підготовлено Порядок надання громадянам України державної допомоги на придбання книг. Наразі триває плідна праця над удосконаленням процедури та узгодженням цього Порядку з іншими центральними органами державної влади.

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах

Нерухомість


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ