Ми у Facebook
04.07.2024, 13:03

Який матрац вибрати для дитини

Спальню малюка починають облаштовувати ще до його появи на світ. Перші місяці життя більшу частину часу дитина проводить уві сні, тому варто створити відповідні й корисні для здоров’я умови. Часто саме через неправильно організоване спальне місце виникають порушення статури.

Спальню малюка починають облаштовувати ще до його появи на світ. Перші місяці життя більшу частину часу дитина проводить уві сні, тому варто створити відповідні й корисні для здоров’я умови. Часто саме через неправильно організоване спальне місце виникають порушення статури.

Дитячі матраци відрізняються від дорослих не тільки за розмірами. Їх виготовляють з екологічних матеріалів, щоб уникнути алергічних реакцій у малюка. Більшість моделей роблять непромокальними, щоб за дитячим ліжечком було простіше доглядати. Придбати вироби від відомих брендів Eurosleep та SIMPLER зручно в магазині HubStore.

Більшість моделей для новонароджених виготовляють зі знімним чохлом зі тканини, який завжди можна зняти й випрати. Це зручно, адже забезпечує не тільки захист самого виробу від забруднень, а й оберігає дитину від травм (наприклад, через зламані пружини). Важливо, щоб накидка була приємною на дотик та виготовлена з натуральних матеріалів.

Перший матрац на дитяче ліжко служитиме вам приблизно 2–4 роки, дитина проводитиме на ньому 70% свого життя у віці від 0 до 1 року. У цей період скелет малюка дуже крихкий, статура тільки починає формуватися. Саме тому є потреба придбати жорстку модель, яка створить надійну опору для спини й запобігатиме захворюванням опорно-рухового апарату.

Від матраца залежить формування не тільки скелета, а й внутрішніх органів, адже в перші роки життя більшість часу дитина проводить уві сні.

  • до 3 років – краще звернути увагу на безпружинні моделі з наповнювачами з натуральних матеріалів;
  • від 3 до 7 років – можна перейти на матрац середньої жорсткості. У цей період починається активна фаза формування опорно-рухового апарату й зростання загалом;
  • від 7 років і старше – варто звернути увагу на спальне місце з ортопедичними властивостями, воно добре підтримає спину. Двосторонні вироби чудово підлаштовуються під мінливі параметри тіла підлітка.

Від матраца залежить формування не тільки скелета, а й внутрішніх органів, адже в перші роки життя більшість часу дитина проводить уві сні.

Які бувають дитячі матраци

Виробники пропонують маленьким покупцям як пружинні, так і безпружинні варіанти. Перші найкраще підходять для школярів, адже в такому віці дитина вже може контролювати власний комфорт і завжди повідомить, якщо десь вилізе пружина.

Фахівці-ортопеди радять купувати матраци з незалежним блоком Pocket Spring, він прогинається тільки безпосередньо під тілом людини й рівномірно розподіляє навантаження. Такий варіант підходить для школяра, тоді як новонародженим і до 6–7 років краще купувати безпружинні.

Має значення також наповнювач. У дитячих матрацах найчастіше використовують такі матеріали:

  • кокосова койра. Сама по собі дуже жорстка, проте в поєднанні з іншими наповнювачами стає комфортнішою та еластичною. Екологічно чиста, не пропускає вологу й не викликає алергічних реакцій;
  • латекс. Так називається гіпоалергенний матеріал, який добре пропускає повітря та фіксує хребет у правильному положенні під час сну. Він чудово пружинить і дарує комфорт, проте коштує дорожче за інші варіанти;
  • ортопедична піна. Поділяється на декілька видів (наприклад, Airy Foam або Memory з ефектом пам’яті). Остання отримала таку назву тому, що добре «запам’ятовує» та повторює контури тіла.

Часто в одному виробі використовують відразу декілька наповнювачів. Комбіновані матраци універсальні, їх можна купувати як для новонародженої дитини, так і для школяра.

Загальні поради щодо вибору

Щоб створити комфортне спальне місце для малюка, звертайте увагу й на такі критерії:

  • висота – залежить від моделі ліжечка;
  • тканини чохла – краще вибирати жакардові, вони не тільки гіпоалергенні, а й стійкіші до зношення;
  • розмір – не тільки залежить від ліжечка, а й має відповідати зросту й параметрам дитини. Наприклад, ширина виробу для новонародженого складає 40–90 см, для школяра – 90х60 см;
  • для найменших додатково знадобиться наматрацник.

Дитячий матрац безпосередньо впливає на формування хребта, внутрішніх органів дитини та якість сну. Саме тому його вибирають з урахуванням віку й параметрів ліжечка, ретельно вивчають характеристики перед придбанням.

На правах реклами


На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ