Ми у Facebook
08.07.2024, 20:24

Сьогодні день народження відзначає Валерій Залужний

Колишній головнокомандувач Збройними Силами України Валерій Залужний народився 8 липня 1973 року в місті Новограді-Волинському (нині – м. Звягель) у родині військовослужбовців.
З дитинства Валерій Залужний мріяв стати військовим. У 1989 році закінчив міську школу № 9, вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, який закінчив у 1993 році з відзнакою. Згодом вступив на загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ. У 1997 році з відзнакою закінчив навчання в інституті, після чого пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

2005 року вступив до Національної академії оборони України, у 2007 році закінчив навчання із золотою медаллю, призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади в Яворові. На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

13 жовтня 2009 року призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади. Командував нею до 2012 року.

У 2014 році закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. Як найкращий випускник оперативно-стратегічного рівня підготовки нагороджений перехідним мечем королеви Великої Британії.

У середині липня 2014 року був призначений заступником командира сектора “С”, який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали.

На 2017 рік ― начальник штабу — перший заступник командувача військ Оперативного командування “Захід”.

23 серпня 2017 року отримав нове звання генерал-майора.

Станом на 2018 рік ― начальник Об’єднаного оперативного штабу ЗС України — перший заступник командувача Об’єднаних сил.

9 грудня 2019 року — призначений командувачем Оперативного командування “Північ”.

У грудні 2020 року — закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю “Міжнародні відносини”.

27 липня 2021 року Президент призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на цій посаді Руслана Хомчака. Наступного дня був введений до складу Ради національної безпеки і оборони України.

9 травня 2024 року Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Валерія Залужного з армії за станом здоров’я з правом носити військову форму. Пізніше ж з’явився указ президента про призначення Залужного послом України у Великій Британії.

На правах реклами