Яку медичну довідку потрібно надати школі перед початком навчання
Форма довідки та правила її заповнення регулюються наказом Міністерства охорони здоров'я України "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів". Довідка 086-1/о видається на кожного учня окремо, і всі дані обстеження також фіксуються в амбулаторній карті хворого.
Щоб отримати цю довідку, батьки разом із дитиною повинні звернутися до медичного закладу, де дитина перебуває під наглядом. Лікарі керуються наказом МОЗ України №686 від 16.08.2010 для визначення необхідних спеціалістів та обстежень.
У рамках медичного огляду школярів залучаються:
Дитячий хірург (перед вступом до школи, в 11 та 14-15 років);
Дитячий ортопед-травматолог (перед вступом до школи, в 11 років);
Дитячий офтальмолог (перед вступом до школи, в 11 років);
Стоматолог (перед вступом до школи, в 11, 14-15 та 16-17 років);
Гінеколог (для дівчат в 14-15 і 16-17 років);
Дитячий ендокринолог (в 14-15 років).
За потреби можуть бути залучені й інші спеціалісти. Огляд включає перевірку гостроти зору та слуху, постави, загальний аналіз крові, флюорографію. Після проходження всіх необхідних лікарів батьки повертаються до сімейного лікаря за довідкою 086-1/о, яка містить загальний висновок про стан здоров'я дитини, діагноз і фізкультурну групу.
Цю довідку разом із довідкою про обов’язкові щеплення потрібно надати в школу. Медогляд можна пройти в будь-який час, проте найчастіше він проходить у серпні, перед початком навчального року, щоб батьки змогли надати всі необхідні документи на початку вересня.
Важливо! Форму № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» скасовано. Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медичного закладу. Це право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1 Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII, у якій зазначено: «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта». Тож показники стану здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

У квітні воду в Рівному подаватимуть без обмежень

Після екстреної наради з представниками обласної та міської влади було ухвалено рішення: водопостачання у Рівному та області не переводитимуть на графік із пониженим тиском.
переглядів: 94
Допомогу на дитину тепер можна оформити в Дії: що треба зробити

Оформити допомогу на дитину для одинокої матері або батька тепер можна через портал «Дія».
переглядів: 171
Безкоштовний курс «Сонячний РеСтарт 2025»: нові можливості для ветеранів та ВПО

Українські ветерани та внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримали унікальну можливість здобути затребувану професію в галузі сонячної енергетики.
переглядів: 214
Гречані котлети: незвичайний рецепт на вечерю

Ця страва допоможе вам не тільки смачно нагодувати близьких, потішити їх оригінальною стравою, але й заощадити час на приготування, адже багато часу витрачати не доведеться.
переглядів: 348
Горілка допоможе кропові швидше зійти

Вирощування кропу здається нескладним процесом, однак багато садівників стикаються з проблемою тривалого проростання насіння. Зазвичай перші сходи з’являються приблизно через два тижні, але цей термін може затягнутися або ж насіння взагалі не проросте.
переглядів: 557