Ми у Facebook
28.09.2024, 21:19

Що посадити на присадибній ділянці до перших холодів

Садово-городні роботи продовжуються і з настанням теплої чи прохолодної осені. Напередодні зими, але до перших заморозків потрібно встигнути посадити плодові дерева та квіткові культури.
Не всім рослинам підходить такий «розклад». Розберемося в тому, що можна посадити восени для чудового врожаю та буйного весняного цвітіння.

Висадка плодових дерев і квітів восени року має багато переваг перед весняними та літніми роботами. Але є й мінуси. Почнемо з позитивних моментів для садівників та городників:

- відмінна приживаність - восени вологість ґрунту вища, що дозволяє рослинам легше адаптуватися для подальшого зростання та розвитку;
- широкий асортимент саджанців та насіння для посадки - наприкінці сезону завжди можна знайти відповідний посадковий матеріал;
- простота догляду — після спекотного літнього сезону саджанці вже не потребують такого частого поливу;
- інтенсивність розвитку - осінні саджанці «прокидаються» відразу після танення снігу і йдуть у зріст на пару тижнів раніше, ніж весняні. Це стосується квіткових рослин. Бутони розпускаються вже у перший вегетативний рік;
- стійкість до захворювань і шкідників - рослини, висаджені восени, виявляються дуже живучими. Вони проходять природний відбір, загартуються. До весни залишаються лише найміцніші екземпляри, які й надалі демонструють активний розвиток;
- відсутність потреби у штучній насіннєвій стратифікації — весняні сходи виходять стійкими до негативних погодних умов, оскільки за зиму пристосовуються до них;
- висока якість - саме восени розплідники займаються підготовкою саджанців до подальших продажів. По молодих деревцях візуально легко визначити стан листя, кореневої системи;
- економія фінансів - в осінній період ціни на посадковий матеріал знижуються, стартують розпродажі та сезонні акції.

Посадити саджанці восени варто і зниження обсягу весняних робіт. Ви можете заощадити час, оскільки після зими справ у саду та городі достатньо.

Недоліків у осіннього посіву небагато. При вмілому підході до посадки їх можна запобігти або звести до мінімуму. Виділимо основні мінуси:
- надмірна активність шкідників - гризуни починають полювання за деревним корінням і соковитою корою;
- несприятливі погодні умови - дощі, сильні вітри заважають садівникам виконувати намічені справи;

Кліматичні «сюрпризи» - раптові заморозки можуть занапастити молоді посіви. Тому перед стартом робіт слід ознайомитись із довгостроковим прогнозом погоди.

На замітку! Для захисту кори від гризунів їх можна обернути мішковиною чи руберойдом.

Щоб підвищити шанси на успішну осінню посадку, слід правильно вибирати сорти квітів та види плодових дерев, гранично стійких до холодів.

Терміни висадки для саджанців та квітів
Коли та які квіти посадити восени? Ці питання найбільше хвилюють дачників, які звикли до регулярного врожаю. Термін висадки визначається з урахуванням кількох факторів. Це кліматичні умови в конкретному регіоні, види та сорти рослин, способи розмноження.

Порада! При виборі часу для посадки з настанням осені орієнтуйтеся листопадом.
Вересень. Якщо перший місяць найсентиментальнішої пори року видався теплим, приступайте до посадки цибулинних квітів і рослин, які розмножуються живцями. Можна зайнятися пересадкою багаторічників.

Жовтень. До середини місяця садіть тюльпани та гіацинти. Для підзимового посіву підходять конвалії та півонії.

Якщо прийшли заморозки та випав сніг, забудьте про посадку. Але при температурі від +5 градусів можна посадити айстри, хризантеми, флокси та волошки, багаторічний мак, мускарі та інші сорти, які рідко «капризують».

Які дерева та чагарники готові до осінньої висадки?
Що посадити восени, якщо ви хочете отримати гарний весняно-літній урожай фруктів та ягід? Зверніть увагу на місцеві та морозостійкі сорти. У саджанців із відкритою кореневою системою простіше побачити дефекти, а у саджанців із закритою — більше шансів пережити перші заморозки, якщо ви спізнилися з посадкою.

Можна садити декоративні дерева та чагарники малини, смородини, шипшини, аґрусу. Абрикос, персик, черешню рекомендують до осінньої висадки у південних регіонах.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ