Заборона пальмової олії в Україні: що зміниться для споживачів
Чому забороняють пальмову олію?
Ініціатори законопроєкту про заборону пальмової олії в продуктах харчування посилаються на дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка наголошує на зв’язку між вживанням пальмової олії та ожирінням, а також зростанням кількості хронічних захворювань. До того ж, її виробництво має значний негативний вплив на екологію.
Цю галузь нерідко порівнюють з індустрією тютюну та алкоголю, оскільки обидві мають подібний рівень шкоди для здоров'я та навколишнього середовища. Виробники вкладають значні ресурси в рекламу та лобіювання, намагаючись приховати потенційну шкоду для споживачів.
Які зміни чекають Україну після ухвалення закону
Новий законопроєкт вплине на стандарти якості продуктів харчування та наблизить українське законодавство до європейських норм, особливо у сфері дитячого харчування. Зокрема, плануються такі зміни:
- обмеження рівня трансжирів у продуктах (не більше 2 грамів на 100 грамів загальної кількості жирів);
- заборона використання пальмової олії у традиційній молочній продукції;
- заборона на використання гідрогенізованих жирів, зокрема пальмової олії, у дитячому харчуванні та кондитерських виробах (шоколад, морозиво);
- зобов’язання виробників надавати точну інформацію про вміст трансжирів у продукції для постачання іншим виробникам;
- вимоги до чіткого маркування продукції, що містить пальмову олію.
Документ набуде чинності наступного дня після офіційного оприлюднення, але реальні зміни вступлять у дію через рік.
Прийняття закону про обмеження вмісту пальмової олії дозволить підвищити якість продуктів на ринку та зменшити ризики для здоров’я українців.
споживач, пальмова олія, дитяче харчування, трансжири, небезпечні продукти
Дзвінки через Wi-Fi: як рівнянам бути на зв’язку у разі відсутності мобільного покриття
Завдяки технології VoWiFi (Voice over Wi-Fi) жителі Рівненщини, як громадяни усієї України можуть здійснювати голосові дзвінки через Wi-Fi-мережу навіть там, де мобільне покриття недоступне.
переглядів: 10
Без черг та метушні: отримати "тисячу Зеленського" можна через Укрпошту
Укрпошта повідомляє про старт виплат «Зимової єПідтримки» – одноразової державної допомоги, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським для підтримки громадян у складний зимовий період з 4 грудня 2024 року.
переглядів: 42
Коли стригти волосся у грудні: місячний календар сприятливих і невдалих днів
Напередодні свят всі поспішають привести до ладу зовнішній вигляд. Коли ж варто записатись до майстра, щоб зміна образу вдалась і радувала вас?
переглядів: 114
Як приготувати смачний та корисний сніданок для дитини: знадобиться всього кілька інгредієнтів
Ці рецепти не тільки прості у приготуванні, але й забезпечать вашу дитину необхідними поживними речовинами для активного та здорового дня. Пам'ятайте, що смачний сніданок - це перший крок до здорового способу життя вашої родини.
переглядів: 1744
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки" через Дію: інструкція та умови
До 28 лютого українці можуть скористатися програмою "Зимова єПідтримка" і отримати 1 000 гривень від держави. Кошти доступні для дорослих і дітей, оформити виплату можна через застосунок Дія або офлайн.
переглядів: 767