Свята, іменини та прикмети 27 листопада
- Не дозволяється рибалити.
- Не слід шити, плести, в'язати.
- Не можна впускати до будинку хворих.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дим стелиться донизу — йде потепління, піднімається вгору — до морозів;
- ліс шумить — чекайте на відлигу;
- голосно цвірінькають горобці — буде потепління;
- корови сопуть та пирхають — до холодної погоди.
Іменини: Андрій, Борис, Василь, Володимир, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Іван, Микола, Олексій, Роман, Сергій.
27 листопада в Україні святкують День заснування Національної Академії Наук (НАНУ). Ця дата символізує важливий етап у розвитку української науки, адже саме цього дня 1918 року було засновано Українську академію наук (УАН), яка стала попередницею сучасної НАНУ. Академію було створено за ініціативою гетьмана Павла Скоропадського під час Української Держави. Її першим президентом став видатний учений Володимир Вернадський, який зробив великий внесок у розвиток геохімії, біогеохімії та філософії науки. УАН мала стати науковим осередком для розвитку природничих і гуманітарних наук в Україні, сприяти інтеграції української науки у світовий контекст і підтримувати національне відродження.
У радянський період академія отримала назву Академії наук Української РСР, її структура та напрямки роботи значно розширилися. Після проголошення незалежності України в 1991 році академія набула сучасної назви – Національна академія наук України. НАНУ стала провідною установою в багатьох галузях науки, включаючи інформаційні технології, фізику, біологію, хімію, а також соціально-гуманітарні науки.
Також 27 листопада День шпильок і голок. Цей незвичайний день має цікаве походження та різні інтерпретації, пов’язані як із мистецтвом, так і з повсякденним життям. День шпильок і голок виник у США і спочатку мав стосунок до театрального мюзиклу "Pins and Needles", який був створений і поставлений 1937 року в Нью-Йорку. Ця вистава, що висвітлювала соціальні та політичні проблеми того часу, мала великий успіх і залишила слід в історії мистецтва. Вона була пов'язана із профспілковим рухом, адже учасниками вистави були працівники текстильної промисловості.
А ще 27 листопада День захисту черепах. Це міжнародна ініціатива, покликана привернути увагу до охорони черепах і збереження їхнього природного середовища існування.

На Рівненщині громади готують тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб

У громадах Рівненської області триває інвентаризація комунального майна з метою створення фонду тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Цей процес відбувається відповідно до оновленого законодавства, ухваленого Урядом України на тлі зростання потреб переселенців.
переглядів: 250
Маленька мешканка Тернопільщини сама дійшла в Рівненську область лісовими дорогами

На Тернопільщині вдалося щасливо завершити пошукову операцію, пов’язану зі зникненням маленької дитини.
переглядів: 311
У Рівному буде діалог без бар’єрів у ритмі танцю

У вівторок, 23 квітня, о 13:30 в Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбудеться унікальна зустріч, присвячена танцю та інклюзії. Спеціальним гостем заходу стане заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон світу та Європи з танців на візку Іван Сівак.
переглядів: 258
На Рівненській АЕС проведуть протиаварійні тренування

На Рівненській атомній електростанції 18 квітня 2025 року відбудуться планові протиаварійні тренування персоналу. У ході навчань буде відпрацьовано алгоритми дій у разі умовної радіаційної аварії.
переглядів: 270
Через смертельну аварію, у якій загинуло немовля, водій з Рівненщини постане перед судом

49-річний житель Вараша відповідатиме перед судом через ДТП, внаслідок якої загинула місячна дитина. Наразі чоловік перебуває в слідчому ізоляторі. Згідно з інкримінованою йому статтею, йому загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.
переглядів: 333