Свята, іменини та прикмети 27 листопада
- Не дозволяється рибалити.
- Не слід шити, плести, в'язати.
- Не можна впускати до будинку хворих.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дим стелиться донизу — йде потепління, піднімається вгору — до морозів;
- ліс шумить — чекайте на відлигу;
- голосно цвірінькають горобці — буде потепління;
- корови сопуть та пирхають — до холодної погоди.
Іменини: Андрій, Борис, Василь, Володимир, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Іван, Микола, Олексій, Роман, Сергій.
27 листопада в Україні святкують День заснування Національної Академії Наук (НАНУ). Ця дата символізує важливий етап у розвитку української науки, адже саме цього дня 1918 року було засновано Українську академію наук (УАН), яка стала попередницею сучасної НАНУ. Академію було створено за ініціативою гетьмана Павла Скоропадського під час Української Держави. Її першим президентом став видатний учений Володимир Вернадський, який зробив великий внесок у розвиток геохімії, біогеохімії та філософії науки. УАН мала стати науковим осередком для розвитку природничих і гуманітарних наук в Україні, сприяти інтеграції української науки у світовий контекст і підтримувати національне відродження.
У радянський період академія отримала назву Академії наук Української РСР, її структура та напрямки роботи значно розширилися. Після проголошення незалежності України в 1991 році академія набула сучасної назви – Національна академія наук України. НАНУ стала провідною установою в багатьох галузях науки, включаючи інформаційні технології, фізику, біологію, хімію, а також соціально-гуманітарні науки.
Також 27 листопада День шпильок і голок. Цей незвичайний день має цікаве походження та різні інтерпретації, пов’язані як із мистецтвом, так і з повсякденним життям. День шпильок і голок виник у США і спочатку мав стосунок до театрального мюзиклу "Pins and Needles", який був створений і поставлений 1937 року в Нью-Йорку. Ця вистава, що висвітлювала соціальні та політичні проблеми того часу, мала великий успіх і залишила слід в історії мистецтва. Вона була пов'язана із профспілковим рухом, адже учасниками вистави були працівники текстильної промисловості.
А ще 27 листопада День захисту черепах. Це міжнародна ініціатива, покликана привернути увагу до охорони черепах і збереження їхнього природного середовища існування.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
На Рівненщині чоловіки напали на військових під час перевірки документів
![](/images/articles/2/small/1739292139.jpg)
У одному з районів Рівненської області група осіб мобілізаційного віку вчинила напад на військовослужбовців Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) під час перевірки військово-облікових документів.
переглядів: 136
Рівненська прокуратура повернула державі 66 гектарів прикордонної землі
![](/images/articles/2/small/1739290637.jpg)
Рівненська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону домоглася повернення державі понад 66 гектарів землі, розташованої у прикордонній смузі Вараського району.
переглядів: 95
Затримали двох мешканців Рівненщини за незаконне переправлення ухилянтів за кордон
![](/images/articles/2/small/1739287089.jpg)
Служба безпеки України затримала двох мешканців Рівненщини, які організували незаконний механізм виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон.
переглядів: 115
Вісім з десяти рівненських нардепів підтримали закупівлю ядерних реакторів для ХАЕС
![](/images/articles/2/small/1739288470.jpg)
Верховна Рада України ухвалила рішення про виділення коштів на закупівлю двох ядерних реакторів для Хмельницької атомної електростанції. Із 269 народних депутатів, які проголосували "за", вісім представників Рівненщини підтримали цю ініціативу.
переглядів: 133
Збитки на 700 тисяч гривень: мешканці Дубенщини незаконно видобували корисні копалини
![](/images/articles/2/small/1739286124.jpg)
У Дубенському районі викрили злочинну групу, що здійснювала незаконний видобуток корисних копалин.
переглядів: 153