Ми у Facebook
02.12.2024, 10:05

Доводчик – важливий елемент будь-якої двері

Доводчики для дверей забезпечують автоматичне закриття, збільшують термін служби фурнітури та покращують теплоізоляцію, зберігаючи комфорт у приміщенні.

Комфортне життя – це не тільки про безпеку. Це ще про багато інших моментів. Один із них – довга експлуатація різноманітної фурнітури, котра є в помешканні або в іншому приміщенні (наприклад, в офісному). І важливими тут є двері та всі їхні механізми – петлі, замки, рами й інше. 

Також у різноманітних комерційних приміщеннях існує проблема того, що відвідувачі просто забувають зачиняти за собою двері. Найчастіше це трапляється в магазинах, ресторанах та інших подібних закладах. Це створює певний дискомфорт персоналу, що там працює. І дану проблему доводиться вирішувати. 

Доводчик на двері – це саме той механізм, котрий потрібен. Він має відносно просту конструкцію, а роль відіграє при цьому дуже важливу. І вартість невисока. Завдяки цьому механізм служить довго та без проблем. 

Конструкція та різновиди доводчиків

Конструкційно даний механізм складається з кількох елементів. Серед них – такі: 

  • Дві планки, що з’єднані між собою поворотним механізмом. Одна планка йде на двері, інша – на раму. 
  • Основа доводчика. Вона є нерухомою. Знаходиться вона на рамі. В ній є кілька важливих елементів. 
  • Пружина. Саме вона й повертає двері у вихідне положення після того, як їх відчинили. 
  • Своєрідні гальма. Мало повернути фурнітуру назад, важливо ще, щоб вона не вдарила по рамі. Інакше струс буде такий, що може негативно вплинути на всі механізми та на термін служби двері. Навіть товстий та м’який ущільнювач від цього не врятує. 

На рухомій частині двері нічого особливого немає. Просто планка кріпиться на підшипнику, завдяки чому є нормальних рух двері відносно планки. Щодо різновидів доводчиків, то вони бувають наступні: 

  • Накладні. Подібна конструкція є найпростішою та найдешевшою. Такий варіант добре підійде тим, хто має обмежений бюджет. Тому накладні механізми наразі можна зустріти в багатьох невеликих магазинах, офісах, навчальних закладах та ще дуже багато де. Важливо розуміти, що механізм буде у вільному доступі. Дизайн це не псує, але багато хто подібного все одно не бажає бачити. 
  • Підлоговий. Він знаходиться на підлозі. Зовні він не псує дизайну, але використання в нього найчастіше специфічне: його встановлюють на скляні двері. Вони можуть бути як міжкімнатними, так і в певних закладах, де дуже важливе хороше оформлення. 
  • Вмонтований. Він є прихованим від загального доступу та взагалі є невидимим для звичайних людей. Конструкція найскладніша й ціна відповідна. Але таких механізм майже не псує дизайн, тому він також є популярним. 

На кожний різновид доводчика знайдеться свій покупець. Важливо тільки зрозуміти, що саме хочеться. 

Переваги сучасних доводчиків

До них належать такі: 

  • Певна автоматизація. Оскільки двері можуть зачинятися самостійно, без участі людини, то це є важливим моментом. 
  • Більш довгий термін служби механізмів та дверей взагалі. Це завдяки гальму, що є в доводчику. 
  • Теплоізоляція. Пружина притискає двері до рами, і якщо ущільнювач хороший, то й проблем із теплом не буде. 

Це основні переваги подібних механізмів. 


На правах реклами






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ