Ми у Facebook
12.12.2024, 12:53

Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара

Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.

Штолен має характерну видовжену форму, яка символізує загорнутого в пелюшки немовля Ісуса.

Приготувати штолен вдома цілком реально. Існує багато різних рецептів штолена, тому ви можете вибрати той, який вам найбільше до вподоби. Головне – це терпіння і точне дотримання рецепту.

Лілія Цвіт розповіла у своєму кулінарному блозі, як спекти смачний різдвяний штолен.

Інгредієнти
Борошно пшеничне 560 г
Яйця 2 шт.
Сухі дріжджі 10 г
Молоко 150 мл
Ванільний цукор 16 г
Цукор 100 г
Вершки 50 мл
Сіль 1 щіпка
Вершкове масло 200 г
Цукати 50 г
Апельсинова цедра 1 ч. л.
Сухофрукти 150 г
Мигдаль 100 г
Лимонна кислота 1 щіпка
Коньяк 100 мл
Кориця 1 ч. л.
Мускатний горіх за смаком
Куркума 1 ч. л.
Кардамон 1 ч. л.
Цукрова пудра 300 г

Зазначимо, що із зазначеної кількості рецептів у вас вийде 2 незрівнянних штолена , вага яких приблизно 700-800 г

Важливий нюанс. Наповненню із сухофруктів та цукатів потрібно протягом тижня простояти в холодильнику. Тоді штоллен зможе зберігатися до місяця. І за цей час сухофрукти не почнуть пліснявіти, а випічка залишатиметься ароматною та смачною.

Приготування
Готуємо наповнення для випікання. Поміщаємо в скляну баночку сухофрукти, цедру цитрусового та апельсинові цукати. Всипаємо мелену корицю, куркуму, кардамон та мускатний горіх.

Додаємо лимонну кислоту та коньяк. Добре все перемішуємо. Щільно закриваємо банку кришкою. Надсилаємо наповнення для штолену в холодильник на 5-6 діб.

Готуємо тісто. У глибоку ємність всипаємо 100 г пшеничного борошна. Додаємо 20 г цукру. Всипаємо сухі дріжджі. Добре все перемішуємо. Вливаємо молоко. Перемішуємо інгредієнти. Накриваємо миску харчовою плівкою. Відправляємо опару тепло на півгодини.

В окрему ємність вбиваємо яйця. Додаємо до них 150 г розтопленого вершкового масла жирністю 82%. Вливаємо вершки. Додаємо 80 г звичайного цукру та ванільний цукор. Збиваємо все до однорідності.

У яєчно-масляну суміш вливаємо опару. Всипаємо 230 г борошна. Замішуємо тісто лопаткою. Потім всипаємо ще 230 г борошна. Замішуємо руками однорідне еластичне тісто (займе приблизно 20 хвилин).

Підсушуємо мигдаль на сухій сковороді. Рубаємо його ножем на невеликі шматочки. Додаємо горіхи та наповнення з коньяком із холодильника в тісто. Ретельно втручаємо все. Накриваємо плівкою і прибираємо тепло на 1 годину.

Викладаємо тісто на робочу поверхню, припилену борошном.

Складаємо заготовки вдвічі. Викладаємо їх у форму для випікання, застелену пекарським папером. Робимо із неї перегородку між майбутніми штолленами.

Відправляємо форму в розігріту до 180 градусів духовку на 50 хвилин



Гарячі штолени щедро змащуємо розтопленим вершковим маслом з усіх боків, використовуючи кулінарний пензлик. Посипаємо їх цукровою пудрою, з якої має вийти товста солодка скоринка.

Повністю остиглі штолени можна дуже красиво упаковати. Лілія Цвіт рекомендує взяти для цього лист пергаменту. Посипте цукровою пудрою. Зверху помістіть охолоджений штолен. Загорніть його в пергамент. Щільно зав'яжіть штольон мотузкою. А потім за бажання задекоруйте упаковку паличкою кориці і сушеним апельсином. Надішліть випічку в холодильник як мінімум на 1 тиждень. Після цього можете приступати до дегустації. Але пам'ятайте, що довше штолени зберігаються, тим смачнішими вони стають.

Рекомендації щодо інгредієнтів. Поняття «сухофрукти» в рецепті розтяжне, зберіть асорті на свій смак: родзинки, журавлина, в'ялена вишня, цукати. Ром можна замінити лікером або коньяком. Радимо сухофрукти в алкоголі замочувати заздалегідь (день-два). Марципанова ковбаска традиційний, але не обов'язковий атрибут штолена. З обсягу тесту, що вийшов, можете сформувати один великий або два середніх штолена.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ