Допомога родинам загиблих захисників України: алгоритм дій для отримання компенсації
Для того, аби отримати грошову компенсацію, сім'ям загиблих необхідно підготувати пакет необхідних документів.
Про це в етері Українське радіо. Рівне розповіла речниця обласного центру комплектування та соціальної підтримки Тетяна Камерістова.
За її словами, відповідно до постанови Кабінету міністрів України, з 2022 року виплата родинам військовослужбовців змінювалася. Станом на 2024 рік родини загиблих можуть отримати відшкодування шкоди у розмірі 15 мільйонів гривень.
"Виплата у розмірі 15 мільйонів гривень призначена родинам військовослужбовців, які занинули під час виконання бойових завдань або померли від отриманих травм на полі бою. Варто зазначити, що таку допомогу отримають родини загиблих військових, які померли не пізніше року від часу, коли відбулося поранення", — зазначила Тетяна Камерістова.
За словами Тетяни Камерістової, суму виплат у розмірі 2 мільйони 710 тисяч гривень отримають родини військовослужбовців, які загинули не через бойові дії, а також ті, які померли через проблеми зі здоров'ям або проходили службу у тилу.
"У військовій частині відбувається службове розслідування, за результатами якого призначається рішення командира частини службової перевірки. І відповідно до рішення, кошти буде виплачено родині військового", — зауважила Тетяна Камерістова.
Хто має право отримати виплату
Тетяна Камерістова зазначила, що допомога виплачується рівними частинами членам сім'ї. Перша частина становить 20%. Наступна сума ділиться на 40 платежів.
За її словами, немає різниці у близькості чи віддаленості родинних стосунків із загиблим. Буває виняток, коли у загиблого залишилась неповнолітня дитина. Тоді кошти надходять на рахунок матері, але виключно на потреби дитини.
"Відшкодування шкоди можуть отримати батьки, чоловік або дружина, неповнолітні діти, включно з усиновленими дітьми, та повнолітні діти до 23 років, які на даний момент навчаються на стаціонарі. Також мають право надавати кошти рідні загиблого, які перебували на його грошовому утримінні. Починаючи з березня 2024 року, таке право мають цивільні дружини, якщо є наявне рішення суду про передування на утриманні", — розповіла речниця обласного ТЦК та СП.
Також вона додала, що загиблий військовослужбовець може самостійно визначити, кому та в якому розмірі має належати грошова компенсація. У разі смерті невикористані грошові кошти, отримані військовим під час служби, також розподіляють відповідно до заповіту.
Процедура прийняття документів
За словами Тетяни Камерістової, щоб отримати грошову допомогу, родинам загиблих військовослужбовців необхідно підготувати копії документів, які підтверджують родинні зв'язки із загиблим військовослужбовцем:
дружинам — свідоцтво про шлюб із загиблим;
дітям — свідоцтво про народження;
батькам — свідоцтво про народження загиблого;
у разі смерті батьків — свідоцтво про народження загиблого та свідоцтво про смерть батьків;
дитині, яка навчається після 18 років, потрібно надати довідку про навчання;
пенсіонерам — довідку з пенсійного фонду;
копії документів, що посвідчують особу, яка буде претендувати на виплату та документи, що засвідчують реєстрацію фізичної особи у державному реєстрі фізичних осіб платників податків;
свідоцтво про смерть військовослужбовця.
Тетяна Камерістова додала, що прийняття документів залежить від кількості їх надходження.
"Така процедура може тривати два тижні або місяць. Все залежить від того, чи правильно оформленні документи. Буває таке, коли повертаються документи через помилки, тоді люди можуть їх переробити", — зауважила речниця ТЦК та СП.
Куди звернутися, якщо загиблий проживав на Рівненщині
Тетяна Камерістова зазначила, що родинам, які втратили військового з Рівненщини, потрібно звертатися до найближчого за місцем свого проживання центру комплектування та соціальної підтримки.
"У нас є районні, об'єднані-міські відділи ТЦК та СП. Відповідно до прописки військовослужбовця, вони повинні туди звернутися. Внутрішньо переміщенні особи подають документи за місцем реєстрації загиблого. У разі додаткової консультації люди можуть зателефонувати на цілодобову гарячу лінію до територіального центру комплектування та прочитати інформацію у соціальних мережах", — розповіла Тетяна Камерістова.
ТЦК, гроші, виплати військовим, виплата допомоги, новини Рівного
Волонтер із Дубно створює на 3D-принтері "кіндери" для дронів ЗСУ
Дубенчанин Олександр у нестандартний спосіб підтримує українських захисників. Використовуючи 3D-принтер, він виготовляє спеціальні комплектуючі для дронів, які жартома називає "кіндерами". Проте всередині цих "сюрпризів" – не іграшки, а вибухівка для знищення ворога.
переглядів: 160
Жительку Рівненщини оштрафували за незаконну вигрібну яму
Державна екологічна інспекція Поліського округу виявила чергове порушення природоохоронного законодавства. На цей раз під прицілом опинилася мешканка села Велика Любаша Рівненського району, яка самовільно зайняла земельну ділянку, що належить громаді, та облаштувала на ній вигрібну яму.
переглядів: 217
Заплануйте донацію на понеділок: у Рівному критично низькі запаси крові
Рівненський центр служби крові закликає всіх небайдужих відгукнутися та здати кров. Особливо потрібна кров груп 0(I) та AB(IV) з негативним резусом.
переглядів: 164
На Рівненщину суне негода: оголошено жовтий рівень небезпечності
У суботу, 11 січня на Рівненщині очікуються пориви вітру та ожеледиця на дорогах. У зв'язку з цим оголошено жовтий рівень небезпечності - повідомляють ДСНС .
переглядів: 187
Грип, ГРВІ та COVID-19: у Рівному загострюється ситуація з захворюваністю
У медичних закладах Рівненської громади зафіксували збільшення кількості випадків грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та COVID-19.
переглядів: 158