Що можна і не варто робити у п'ятницю, 21 березня
Святитель Кирило народився в Антіохії у І столітті, в часи, коли християнство лише починало поширюватися світом. Він мав честь бути учнем самого апостола Петра і супроводжувати його в подорожах. Саме разом з Петром Кирило прибув до міста Катанія на Сицилії, де за велінням апостола став єпископом. Кирило присвятив своє життя служінню людям, відзначався благочестям і отримав від Бога дар творити чудеса. Його молитва перетворила гірку воду джерела на придатну для пиття, що стало справжнім знаком для язичників і навернуло багатьох до християнської віри. Кирило прожив довге і праведне життя, завершив свій земний шлях у глибокій старості, похований у Сицилії.
Інший святий, Фома, жив через кілька століть у Константинополі. Його життя припало на VI–VII століття, коли місто було серцем Візантійської імперії. Своє служіння Фома розпочав як диякон, потім став ризничим у знаменитому Храмі святої Софії, а після смерті патріарха Кіріака у 607 році його обрали новим патріархом. За переказами, під час однієї хресної ходи у Галаті сталося дивне явище: важкі хрести почали вдарятися один об одного і розламуватись. Стривожений патріарх звернувся до преподобного Феодора Сікеота, який пояснив, що на церкву чекають великі випробування, а на імперію — навала варварів. Фома, розуміючи, що йому буде важко винести ці біди, попросив Феодора молитися, аби Господь покликав його раніше. У 610 році патріарх Фома відійшов до Господа, а невдовзі над імперією справді нависла біда: почалася війна з персами, упав Єрусалим, а Животворящий Хрест Господній був захоплений ворогами. Усе збулося, як було передбачено. Святиню повернули додому лише за нового імператора.
У народі це свято має свою назву — Фомін день. Саме в цей день наші предки уважно стежили за природою і робили прогнози на майбутнє. Якщо цього дня було чути грім — вважалося, що рік буде врожайним. Якщо у берези багато соку — літо буде дощовим. Поява комарів означала, що слід чекати швидкого тепла, а ясне небо — передвістя дощу. За погодою 21 березня наші пращури також судили, яким буде літо — теплим чи прохолодним, рясним на дощі чи посушливим.
Церква у цей день закликає до духовної чистоти та смирення. Не варто пліткувати, хвалитися, заздрити, лінуватися чи відмовляти у допомозі тим, хто її потребує. Уникайте осуду, жадібності, брехні та відчаю. Навпаки, це чудовий час для молитви — до святителів Кирила і Фоми звертаються з проханнями про зцілення, зміцнення віри, захист від зла та підтримку в життєвих труднощах.
У цей день добре помолитися за мир, попросити про терпіння і силу пережити складні часи, а також подякувати за всі дари, які вже маєш. Як і колись, сьогодні ми можемо надихатися прикладом праведного життя святих, їхньою вірою та стійкістю перед викликами світу.

Рівнянам пропонують осягнути безмежність за допомогою фото

Уже зовсім скоро, 27 травня, о 13 годині у Міському Будинку Культури відбудеться відкриття персональної фотовиставки Олександра Майструка "Безмежність", яка приурочена 24-й річниці його творчої діяльності.
переглядів: 1222
Юні науковці з Рівненщини вибороли призові місця на всеукраїнському конкурсі у Києві

У столиці підбили підсумки ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2025 року. Рівненщину на змаганні представляли 63 учні, які захищали свої наукові проєкти у 64 секціях.
переглядів: 195
Парамедики з Рівненщини візьмуть участь у Карпатському ралі 2025

Рівненщина відправляє свою команду на Національний чемпіонат екстреної медичної допомоги «Карпатське ралі-2025».
переглядів: 398
Уже скоро почнеться Рівненський літературний форум – 2025

Протягом двох днів, 24 та 25 травня, у Парку Молоді (Лебединка) в Рівному триватиме Рівненський літературний форум – 2025. Захід стане масштабною культурною подією, що об'єднає авторів, видавців, ілюстраторів, читачів і всіх, хто захоплюється сучасною українською літературою.
переглядів: 373
Сьогодні буде концерт пам'яті проф. Євгена Шпіцера

Сьогодні, 18 травня у місті відбудеться вечір віолончельної музики.
переглядів: 296