В Україні хочуть запровадити бальну систему нарахування пенсій
Нова система передбачає зміну формули розрахунку пенсійних виплат. Відтепер кожен рік трудової діяльності громадян буде конвертуватися в умовні пенсійні бали. Кількість нарахованих балів залежатиме від суми сплачених страхових внесків та рівня заробітної плати працівника протягом року. За словами Сергія Коробкіна, цей підхід вже успішно застосовується в багатьох країнах Європейського Союзу. Принципових відмінностей від існуючої системи експерт не вбачає, зазначаючи, що показник "коефіцієнт", який використовується сьогодні, фактично замінять на "бал".
Головною новацією реформи стане запровадження двокомпонентної пенсії. Планується, що пенсійна виплата складатиметься з двох частин:
- страхова частина: формуватиметься на основі накопичених пенсійних балів, тобто буде прямо пропорційна заробітку та страховому стажу особи.
- гарантована доплата від держави: фіксована сума, яка виплачуватиметься усім пенсіонерам незалежно від їхнього трудового внеску. Наразі обговорюється розмір цієї доплати на рівні 30% від мінімальної заробітної плати. Це стане своєрідною базовою пенсією, до якої вже додаватиметься "страхова" частина, розрахована за балами.
Сергій Коробкін припускає, що у разі застосування такої системи до нинішніх пенсіонерів, багато хто з них міг би отримати невелику надбавку до пенсії. Однак, за його словами, реалізація такого перерахунку є складним завданням, оскільки потребує значного фінансового ресурсу, якого наразі бракує. Це визнають навіть в уряді.
Одним із можливих шляхів фінансування нової системи розглядається перегляд існуючих надбавок та пільг для пенсіонерів. Є ідея скасувати або частково об'єднати деякі з них (наприклад, доплати за понаднормовий стаж, особливі заслуги, віком тощо) та спрямувати вивільнені кошти на фінансування гарантованої частини пенсії.
Серед переваг бальної системи експерти називають можливість більш справедливої та автоматизованої індексації пенсій. Планується прив'язати розрахунок пенсійних балів до показника середньої заробітної плати по країні та щорічно переглядати їх з урахуванням зростання зарплат і рівня інфляції. Це має вирішити проблему значного відставання пенсій громадян, які вийшли на пенсію раніше, від виплат нових пенсіонерів, оскільки індексація відбуватиметься однаково для всіх, незалежно від року виходу на пенсію.
Проте Сергій Коробкін зазначає, що в короткостроковій перспективі для більшості людей ця реформа не матиме суттєвого впливу на розмір пенсії. Як і раніше, ключовими факторами залишаться рівень заробітної плати протягом трудової діяльності та тривалість сплати страхових внесків.

пенсійні внески, страховий стаж, індексація пенсій, двокомпонентна пенсія, бальна система, пенсійна реформа
У Канаді горить музей "Село спадщини української культури"

У Канаді масштабна пожежа охопила музей української культури й побуту просто неба "Село спадщини" поблизу міста Едмонтон
переглядів: 299
Токсичну речовину виявили в дитячому харчуванні Nestle з Фінляндії

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) повідомила про виявлення небезпечної токсичної речовини – охратоксину А – у партії дитячого харчування Nestle, що була імпортована до України з Фінляндії.
переглядів: 296
Новим холостяком став Тарас Цимбалюк із "Спіймати Кайдаша"

Актор театру та кіно Тарас Цимбалюк став головним героєм нового сезону романтичного реаліті "Холостяк". Про це 18 квітня повідомила пресслужба телеканалу СТБ.
переглядів: 482
Юрій Макаров сказав, що був у розстрільному списку

Журналіст Юрій Макаров припускає, що напад на нього, який стався 16 квітня, міг бути не випадковим і має ознаки спланованої акції, ймовірно, з російським слідом. Про це він повідомив у коментарі ТСН.
переглядів: 346
В Україну повернули тіла майже тисячі полеглих Захисників України

На рідну землю повернули тіла 909 полеглих Захисників. З числа повернених "на щиті" Оборонців полеглі з багатьох напрямків.
переглядів: 429