Наприкінці грудня минулого року Дубенська районна влада вирішила закрити дільничі лікарні у селах Варковичі, Смизі та Вербі, а замість них відкрити амбулаторії загальної практики. Проте мешканці виступили проти.
— Така політика з боку влади Дубенського району залишить безліч людей без належної допомоги у потрібний час, — запевняє мешканка села Варковичі Галина Богдан. — До кого нам потім буде звертатись? До знахарів чи що?! Куди їхати? А люди, які там працювали, куди дінуться? Нам ця лікарня потрібна як повітря.
Стаціонарне відділення Варковицької дільничної лікарні з 10-ма ліжко-місцями обслуговує мешканців 17-ти навколишніх сіл. Якщо її закрити, то мешканцям доведеться їздити у район.
Натомість у районних керманичів є свої пояснення, бо їхні дії повністю узгоджуються зі вказівками Міністерства охорони здоров’я, в наказі якого просто не існує дільничних лікарень.
На Рівненщині селяни погрожували перекрити трасу
— Ми нічого не міняємо, тільки назву. Ліжок буде стільки, скільки потрібно, — запевнив голова Дубенської райдержадміністрації Данило Корилкевич.
Різниця між дільничною лікарнею і подібною амбулаторією фактично означає, що пацієнт не перебуває тут цілодобово. Він приходить, одержує лікування — і відправляється додому. Не потрібно утримувати штат нічних чергових, технічних працівників та кухарів. За рахунок цього можна зекономити.
— З першого лютого в селі повноцінно та цілодобово запрацює пост швидкої медичної допомоги, тому медики без роботи не залишаться, — повідомив начальник Управління охорони здоров’я РОДА Віталій Бойко. — На даний час у лікарні працюють 33 штатні працівники, вони й надалі залишаться там працювати.
Селяни обіцяють проводити акції протестів. Кажуть, одними пікетуваннями не обійдеться, адже не надто довіряють словам чиновників. Зокрема, обіцяють перекрити трасу Київ-Чоп, якщо нічого не зміниться.
“Рівненська газета” №5 від 31 січня 2013



