17 вересня вшановують ікону "Неопалима Купина"
Ця купина знаменувала собою непорочне зачаття Богоматір'ю Христа від Духа Святого. Ставши Матір'ю, Вона залишилася Дівою: до різдва Діва, у різдві Діва і по різдві Діва.

За народним віруванням, ця ікона спасає доми, де її вшановують, від вогню.
13 вересня - покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці
"Неопалима Купина" зображується, іноді в охопленого полум’ям куща, над яким здіймається видима до пояса Богородиця з Дитям на руках. Це зображення зустрічається рідко!
Найчастіше ж зображується восьмикутна зірка, що оточує Богоматір. Зірка складена з двох чотирикутників: червоний — образ вогню, зелений нагадує кущ. По кутках ікони чотири символи, що згадуються в Апокаліпсисі: чоловік, лев, бик, і орел а також Архангели Михаїл, Рафаїл, Уриїл, Салафаїл, Варахіїл і Гавриїл. В правій руці Пречистої Діви іноді малюється драбина, прихилина верхнім кінцем до плеча Богоматері — знамення того, що вона піднесла людство на небо. Іноді пишуть ще Врата і Жезл — символ Спасителя!
11 вересня - Усікновіння голови Івана Хрестителя

Найдавніша ікона, за переказом, написана на камені тієї скелі, де Мойсей бачив таємничий кущ. У 1390 році палестинськими монахами вона принесена в Москву і знаходиться нині в Благовіщенському Соборі.

Ця ікона з давніх давен вшановується на нашій землі, про що свідчить велика кількість шанованих образів цієї ікони Богоматері в різних храмах і монастирях України. А ще її вважають покровительницею усіх пожежників та рятівників, адже вона рятує тих, хто потрапив у біду.

17 вересня, Неопалима Купина, ікона, православ’я, свята, Рівненщина релігійна
Завдяки благодійникам рівненські медики мають автомобіль

Історії, які об’єднують людей навколо добрих справ, завжди надихають. Одна з таких трапилася, коли редакторка журналу «Рівняни» Ольга Лірник та директор Рівненського обласного протипухлинного центру Віталій Бойко стали ініціаторами збору коштів на автомобіль для медиків на чолі з Юрієм Поліщуком.
переглядів: 172
Військовий «Азову» передав музею на Рівненщині 3,5-тисячолітній артефакт

Військовослужбовець 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» Богдан Хрусь, який у мирному житті займається археологією, передав до фондів Державного історико-культурного заповідника в Дубні унікальний артефакт віком близько 3,5 тисяч років.
переглядів: 174
Юні важкоатлети зі Здолбунова здобули золото чемпіонату України

Двоє спортсменів зі Здолбунівської громади стали чемпіонами України з важкої атлетики серед юнаків до 15 років.
переглядів: 145
На війні загинув працівник «Рівнеазоту» Олександр Кононенко: у середу в Рівному відбудеться прощання

У середу, 13 серпня, Рівне проведе в останню путь солдата Олександра Кононенка, який загинув 7 серпня 2025 року, захищаючи Україну на Покровському напрямку. Герою було 54 роки.
переглядів: 742
1 вересня на носі: які щеплення потрібно зробити дитині перед школою та дитсадком

Напередодні нового навчального року важливо не лише закупити канцелярію і новий гардероб, але пройти медогляд та обов'язкову вакцинацію.
переглядів: 308
Реклама