Ми у Facebook
Новини Рівного On-Line

12:44 | З 1 квітня на Рівненщині - "нерестовий період"

За розпорядженням голови Рівненської ОДА ”Про охорону рибних запасів у водоймах області на нерестовий період” з 1 квітня на водоймах області розпочинається "нерестовий період", мета якого - охорона рибних нерестилищ.

У цей час риба відкладає ікру. Цікаво, що у давнину наші предки дбали про рибу навесні так, що зараз це видається дивним. Наприклад, чумаки під час переправи через річку у період нересту обмотували колеса возів ганчір’ям, щоб гуркотом не сполохати рибу. У селах на той час забороняли дзвонити у дзвони, а на берегах водойм не влаштовували гульбищ.

Саме тому, в нерестовий період забороняється рибальство, пересування моторними та весловими човнами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів з охорони водних живих ресурсів, у такі терміни:

- на річках, їх витоках та притоках (кореневі води) – з 1 квітня по 20 травня;

- в озерах, водосховищах - до 10 червня;

- у заплавах, старицях, інших придаткових водах річок - до 30 червня,

- у період виношування річковим раком ікринок, личинок, першої та другої линьок – з 1 квітня по 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня ц.р.

У період нересту Законом забороняється промислове та любительське рибальство з плавзасобів у водоймах. Пояснюється це тим, що у личинок окремих видів риб інкубація відбувається у прикріпленому стані серед рослин прибережної зони, а хвилі з моторних човнів змивають ікру з цих нерестовищ. Найбільшої шкоди моторні човни завдають у водоймах зі стоячою водою та сповільненою течією. А мастило та паливо, яке неодмінно потрапляє з човна у воду, створює непроникну плівку, через яку мальки не можуть заковтнути кисню. Під час нересту заборонене також підводне полювання, штучне коливання рівня води.

Затримані порушники Правил рибальства, окрім передбаченого штрафу, будуть відшкодовувати заподіяну шкоду за кожен незаконно виловлений екземпляр:

- за річкового рака - 1,7 грн;

- за плітку, синця, підуста - 10,20 грн;

- за коропа, ляща, лина, в’язя – 25,50 грн;

- за окуня, головня, плоскирку, карася – 5,10 грн;
- за судака, сазана, білого та чорного амура, білого та строкатого товстолоба, щуку, вугра, форель, минька - 51 грн;

- за сома – 85 грн;

- за морену звичайну (вусача) - 102 грн.

Так, під час нерестового періоду торік, Держрибоохорона, спільно з працівниками міліції, громадськими інспекторами викрила 237 порушень за вилов риби та за реалізацію виловленого, затримано 207 порушників, у яких вилучено 118 заборонених знаряддя лову.

Держрибоохорона у Рівненській області закликає всіх громадян, небайдужих до збереження рибних запасів, повідомляти про грубі порушення правил рибальства за телефонами чергової частини рибоохорони: 067 360 78 56

Про це повідомили з прес-служби Держрибоохорони в Рівненській області.


Надія Шидей.
РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини