Подати
оголошення

22.04.2013, 12:34

Літо 2013 року буде жарким і довгим

Головна тенденція сучасного клімату в Україні - погода буде мінятися різко і швидко, а опади стануть більш частими та інтенсивними.
Згідно з дослідженнями кліматологів, глобальне потепління позначиться і на прийдешньому літньому сезоні.

"Точні прогнози зробити складно, але, швидше за все, це літо буде більш спекотним, ніж попереднє. Про його настання ми зможемо сказати, коли середньодобова температура перевалить за позначку +15, а це відбудеться десь через два тижні", - повідомив заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

За його словами, найжаркішими місяцями будуть липень і серпень: "У цей час будуть періоди дуже високої температури - до +38, а місцями навіть до +40-41. Але очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні та вересні", - сказав Прокопенко.

Весна-2013: морозний квітень і дощовий травень

За словами кліматологів, в Україні клімат змінюється в бік потепління, і не виключено, що температура біля +25 збережеться ще в жовтні. У цей період, ймовірно, вода в Дніпрі і морі буде ще теплою і можна буде навіть купатися.

"У найближчі сто років у нас буде ставати все тепліше і тепліше. Така зима, як минула, з середньою температурою до -8 і раптовим похолоданням в кінці лютого або навіть у березні, стане нормою. А спекотні періоди влітку будуть все довшими. Водночас головною тенденцією можна вважати мінливість погоди - різкі скачки температур уже входять у норму. Крім того, збільшиться кількість і інтенсивність природних катаклізмів. Влітку варто чекати сильних злив з градом, восени - дощів, а взимку або навесні снігопадів, як у цьому березні. Як наслідок, нас чекають часті паводки", - підкреслила експерт-кліматолог, начальник відділу стратегічного планування Держагентства екоінвестицій Ірина Трофімова.

Синоптики розповіли, коли прийде літо в Україну[url][/url]

Нагадаємо, минуле літо 2012 року було найспекотнішим в Україні за всю історію метеоспостережень. Аномально висока температура в країні трималася кілька тижнів і досягала в деяких регіонах +41 градуси.

Джерело: газета Сегодня.
Бесплатка

Панасюк



Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net