Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
14.03.2019, 18:00

Українська омбудсмен розповіла про стан полонених моряків

Фото tsn.ua.

Людмила Денісова повідомила також деталі про їх утримання.
На своїй сторінці у мережі Фейсбук Людмила Денісова, уповноважена Верховної Ради України з прав людини, нещодавно повідомила, що отримала відповідь на два своїх звернення до Радника Президента РФ, голови ради при Президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова.

"У своєму листі він запевняє, що двоє поранених військовополонених Андрій Ейдер та Андрій Артеменко пройшли медичне обстеження у лікарні, де їм також було надано консультації лікарів-спеціалістів. Стан хлопців оцінюється як нібито задовільний.

Вкотре жодних офіційно підтверджених медичних висновків не було надано.

Михайло Федотов також повідомив, що за результатами обстеження 22 лютого 2019 року у міській клінічній лікарні, Василю Сороці рекомендовано проведення оперативного лікування.

Чому відбувається затягування операції невідомо. Тим часом, Василь перебуває у критичному стані, адже покращення самопочуття неможливе без надання медичної допомоги.

У листі сказано, що трьом пораненим морякам надається потрібна кваліфікована медична допомога у стінах Лефортово. Але там немає жодних умов для лікування.

Також, мене намагаються запевнити, що морякам не потрібна термінова госпіталізація, щодо якої були неодноразові звернення.

В той же час, Радник президента РФ зауважив, що військовополоненого Володимира Терещенка тримали у холодній камері тимчасово, на час санітарної обробки, а наявність гарячої води чинним законодавством РФ не передбачене. З його слів, Володимира вже перевели у двомісну камеру з покращеними умовами", - зазначила Людмила Денісова.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018, росіяни напали на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Напад на українські кораблі здійснили, коли вони поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Росія полонила 24 українських моряків серед яких були і поранені.

Українська сторона заявляє, що українські моряки на собі відчули аж шість видів насилля. Як зазначив заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов російські прикордонники "відпрацьовували" на українських моряках стрілецькі навички.

За словами начальника слідчого управління ФСБ РФ Михайла Шишова, українці не зазнавали кульових поранень.

Серед полонених моряків - старший матрос, який служив на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», військово-морських сил України Андрій Оприско, випускник НУВГП.

В середині січня 2019 року суд РФ прийняв рішення продовжити строк тримання українських моряків під вартою до 24 та 26 квітня 2019 року.Зате на суді вони змогли зустрітися з родичами.

Також за словами Людмили Денісової, їй стало відомо про можливе переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера до Лефортовського СІЗО, де відсутні належні умови для подальшого лікування.

За процесуального керівництва Військової прокуратури Південного регіону України та оперативного супроводження одного із управлінь ГУ ВКР ДКР СБУ, слідчими УСБУ в Одеській області, 16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям Російської Федерації.

До цього 27 листопада минулого року, військова прокуратура повідомила про підозру 8 військовослужбовцям РФ.

Перед цим, 8 лютого 2019 року, відбулися слідчі дії за участю військовополонених: Романа Мокряка, Богдана Небилиці, Володимира Лісового та Юрія Будзила.

Сьогодні, 14 березня, українські моряки знаходяться 110 днів у російському полоні.
Коментарі: