Ми у Facebook
24.03.2003, 15:08

“Пташині” права та обов’язки

За народним повір’ям, дев’ятнадцятого березня з вирію починають повертатися лелеки. Разом з ними приходить весна.
Українці здавна наділяють лелек надзвичайними властивостями. Ми, як і багато інших народів, звикли спотворювати життєві реалії, розповідаючи діткам про міфічного лелеку-дітоносця. Віримо також у те, що побачити гніздо з парою лелек означає здобути подружнє щастя та благополуччя. А ще у давнину дівчата починали з середини березня задивлятися в небо — вперше в році побачити лелеку в польоті означало до наступного посту вийти заміж.
Забобони забобонами, але якось “підозріло” виглядає те, що саме в день повернення лелек у Рівненському міському зоопарку з’явилося багато тварин-малюків. Аж десять рожевих поросяток привела в’єтнамська свинка, а маму-козу вже тішить маленьке козенятко. Якось особливо урочисто виглядали і лелеки міського зоопарку у цей день: вони весь час високо задирали голови, поклацуючи дзьобами.
Взагалі з рівненськими лелеками, що живуть у неволі, пов’язано чимало цікавих історій. Приміром, торік до них приєднався ще один птах. Цей лелека прожив на “пташиних” правах ціле літо, харчуючись зоопарківськими кормами та залицяючись до місцевих дівчат-лелек. А коли прийшла осінь, він знявся і полетів у вирій.
Рівненський зоопарк радує працівників і відвідувачів добрими новинами. Днями зі Львова сюди привезли нільського крокодила та пару єнотів. На весну жваво реагують пуми і рисі, які вже готуються до парування. Майже самостійними стали маленькі гімалайські ведмежата, яких нещодавно забрали від мами-ведмедиці і перевели на штучне годування.
Прихід весни звірі навіть у неволі відчувають гостріше, ніж ми, і активно це доводять чи то появою потомства, чи то звичайними заграваннями.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ