Ми у Facebook
11.06.2003, 22:05

Жувати — не переживати!

З екранів телевізорів нас постійно переконують у тому, що жувальна гумка — наш надійний друг і захисник. Чи так це насправді?
Шкідливість цу-
кромістких
гумок давно очевидна стоматологам усього світу, що й спонукало виробників випустити жуйку без цукру і з корисними його замінниками. Такими як, наприклад, сорбіт, що захищає зуби, сприяючи збереженню кислотно-лужного балансу в роті. Саме тому спостерігається тенденція використовувати жувальну гумку як захисний засіб.
Якість жувальної гумки залежить не тільки від виробника та її складу, але й, уявіть собі, умов зберігання і навіть... самої упаковки. Погано запакована гумка може висохнути. Вона буде або кришитися і твердіти, або, всотавши вологу з повітря, прилипне до обгортки.
Жувальна гумка, як і будь-який інший продукт, має термін придатності. Але дізнатися про це іноді проблематично — на пластинках він ніколи не ставиться (хоча є і такі, де термін реалізації видавлений прямо на самому виробі). Звичайно термін, до якого продукт може бути використаний, шукайте на коробці.
Польське “Товариство економіки домашнього господарства” провело тестування жувальних гумок. Брали участь у ньому і маленькі, і дорослі споживачі цього продукту. Після підбиття підсумків з’ясувалося, що серед кулькових жувальних гумок на першому місці виявилася Hybba Bubba. З неї, на думку найменших шанувальників, можна зробити кульки найбільшого розміру. Найбільша кількість негативних оцінок у цій номінації одержала гумка Clip and Clap.
У категорії звичайних і якісних жувальних гумок кращі оцінки одержали Wrigley’s Doublement і Dirol white. Вони довго залишаються пружними (до 90 хвилин) і мають стійкий смак. Дещо відстає від лідерів Orbit — він швидше втрачає смак та іноді кришиться.
Однак не все так просто в долі жувальних гумок, як може видатися на перший погляд. Справа в тім, що не тільки психологи, але й кінокритики в один голос говорять, що за сформованою традицією у фільмах гумку жують в основному... негативні герої. Стоматологи ж не рекомендують зловживати жуйкою тим, у кого багато запломбованих зубів: жуйка має властивість прилипати до пломби, розхитувати її і в результаті витягати з зуба геть-чисто.
За даними Продовольчої комісії ООН, деякі західні фірми розширюють виробництво й експорт у “неелітарні країни” продуктів не тільки екологічно небезпечних, але й заборонених у розвинутих країнах.
Тому будьте уважні: у більшості країн світу, у тому числі й в Україні, офіційно заборонена реалізація жувальної гумки з такими “Е” кодами: Е121, Е123 і Е240. Ці добавки вкрай шкідливі для травної системи і від тривалого застосування, у кінцевому рахунку, викликають злоякісні пухлини. Крім того, не варто:
l ковтати жувальну гумку — ні дорослим, ні дітям;
l жувати гумку одночасно з іншими продуктами харчування, особливо жировмісними, що розчиняють інгредієнти ласощів;
l купувати жувальну гумку з простроченим терміном придатності;
l жувати гумку на голодний шлунок, це провокує розвиток виразки шлунка;
l жувати гумку одразу після їжі, тому що залишки їжі можуть бути втиснені в ясна, що, у свою чергу, може викликати їхнє запалення
l зловживати гумкою при великій кількості пломб;
l жувати і курити одночасно, адже жуйка витягає з сигарет канцерогенні речовини, що разом зі слиною попадають у шлунок.
Більшість стоматологів (не тільки у нас, але й за кордоном) справді рекомендують пожувати гумку Dirol чи Orbit після їжі, бо, на їхню думку, ці ласощі мають властивості нейтралізувати підвищену кислотність, що міститься в порожнині рота після їжі, відновлюючи паритет кислоти і лугу, допомагають переварюванню їжі через посилену роботу слинних залоз і, до того ж, освіжають подих. Тільки зловживати не варто: 15-20 хвилин цілком достатньо.
А загалом, жуйте на здоров’я!





На правах реклами