Політ у безодню
Нині у парашутному спорті існує досить багато тенденцій, багато з яких набувають все більшої популярності й на теренах України.
У класичному парашутизмі спортсмени змагаються у двох вправах, а саме в точності приземлення та у швидкості виконання комплексу фігур у вільному падінні. Це найконсервативніший вид спорту, який дуже розвинутий в країнах колишнього Радянського Союзу.
Групова акробатика, безумовно, є “королевою” парашутного спорту, оскільки цей вид наймасовіший. Тут змагаються в кількості побудованих фігур у вільному падінні за певний проміжок часу в командах з чотирьох, восьми та шістнадцяти парашутистів. А, взагалі, ви можете просто стрибнути в групі зі своїми друзями і побудувати в падінні на смак і вміння фігуру.
Купольна акробатика полягає у побудові формацій з куполів парашутів. Це найвидовищніший, але в свою чергу, досить небезпечний вид спорту.
Фріфлай (Freefly) — найпрогресивніший і наймолодший напрямок в парашутному спорті. Падають у фріфлаї головою вниз або сидячи, постійно змінюючи пози свого тіла. Як правило, стрибають два спортсмени та оператор, від синхронної роботи яких залежить видовищність відзнятого відеоматеріалу.
Скайсерфінг — те саме, що і фріфлай, але тут спортсмен стрибає з лижею, схожою на сновбордову.
А для любителів справжнього екстріму в парашутизмі існують такі напрямки як SWOOP та B.A.S.E.
У SWOOP-стрибках парашутист з висоти 50-100м розганяє свій купол у вертикальному (до землі) напрямку, і на висоті 5-10 м від землі переводить вертикальне падіння парашута в горизонтальний політ. При цьому швидкість парашута сягає 90-120 км/год. Найменша помилка керування парашутом при таких швидкостях може коштувати спортсменові життя. Тут змагаються у швидкості та дальності прольоту над землею.
Ще одним екстремальним “проявом” парашутизму є B.A.S.E.-стрибки. B.A.S.E. — це скорочення з чотирьох слів: хмарочоси, антени, вежі, скелі, тобто те, з чого гіпотетично можна “стрибнути”. Це скоріше психологічний спорт, ніж просто парашутний, який вимагає від людини абсолютного володіння і контролю над власним тілом, а також ясного (чи хворого) розуму.
А пострибати з парашутом у нас ви можете на базі Рівненського авіаційно-спортивного клубу, що знаходиться біля села Воронова Гощанського району. До речі, це єдиний діючий клуб в Західній Україні, де виконуються парашутні стрибки.
P.S. За статистикою, парашутний спорт — один із найбезпечніших видів спорту, якщо не враховувати таких його екстремальних проявів, як вищезгадані B.A.S.E. та SWOOP.
Питання гендерної політики в Україні вчергове досліджено на дисертаційному рівні
Питання розуміння гендерної рівності залишається правовою категорією, що перебуває у процесах нормативної трансформації та реформування, що визначається переглядом підходів до встановлення соціальних ролей, що виконуються жінками, чоловіками.
переглядів: 114
Рівне простилося із мужнім Захисником
Сьогодні, 9 листопада, у Рівному попрощалися із полеглим Героєм Володимиром Магусом, який віддав своє життя у боротьбі за мирне майбутнє українського народу.
переглядів: 136
У Рівному в понеділок презентуватимуть фільм "Буча"
Цього понеділка, 11 листопада, о 18:00 у кінотеатрі «Україна» відбудеться показ фільму «Буча» за участі команди і акторів.
переглядів: 169
Відома журналістка на Рівненщині шукала привидів
Наша область має не тільки багато прекрасних місць, але й справжніх таємниць, які можуть здивувати.
переглядів: 658
Найкрасивіші вітання з днем працівників культури
Сьогодні, 9 листопада, відзначають Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. В цей день вшановують тих, хто зберігає та розвиває нашу культуру.
переглядів: 735