Одна корова на 164 рівнянина Парки та газони — під пасовища, або Що змушує міських мешканців тримати свійських тварин
Традиційно власники будинків на околицях міста тримають свиней, корів, кіз, рідше коней та овець. Подейкують, що навіть мешканці багатоповерхівок на лоджіях чи балконах розводять качок, курей тощо. Тож виникає питання, що змушує мешканців обласного центру займатися цією доволі клопіткою та нелегкою справою, коли прилавки супермаркетів, ринків, чисельних продовольчих магазинів та крамничок переповнені різноманітною м’ясо-молочною продукцією, про яку ще років десять тому годі було й мріяти? Невже тільки споконвічна потреба пересічного українця у власному господарстві спонукає нехтувати відпочинком у вільний від основної роботи час? Насправді це пояснюється більш прозаїчно: бажанням поповнити свій гаманець прибутками від реалізації продуктів домашнього тваринництва та й самим поласувати свіженькими яйцями, молочком тощо.
Ось тут і постає питання безпечності вживання такої “кустарної” продукції, зважаючи на нашу екологію та повідомлення в пресі про всілякі “скази” корів та курей у наших західних сусідів.
Роз’яснення з цього приводу дав лікар-епізоотолог державної лікарні ветмедицини м.Рівного Сергій Кашляк. Зокрема він повідомив, що станом на вересень цього року в місті зареєстровано 29 коней, близько півтори тисячі корів, біля двох тисяч свиней, стільки ж кіз. Про курей, качок, гусей тощо навіть приблизні дані відсутні, бо хто ж їх “навіть восени” порахує! Згідно із встановленим графіком, один раз на рік спеціалісти державної ветлікарні роблять тваринам щеплення, при потребі проводять відповідні аналізи — це все безкоштовно (хіба що одноразові шприци платні).
За останні п’ять років у Рівному не було зареєстровано жодного випадку інфекційного захворювання у тварин, що в подальшому могло б вплинути на здоров’я людей. На питання, як же бути з незареєстрованими тваринами і птахами, Сергій Кашляк повідомив, що працівники держветслужби по можливості обходять будинки, на подвір’ях яких може утримуватись худоба, розпитують людей, але хазяї самі повинні бути свідомими та зацікавленими у здоров’ї своїх “годувальників”.
Ну а ми, споживачі, самі обираємо, де і які продукти купувати.
На Сарненщині в Кричильському ліцеї модернізували кабінет історії [+Фото]
У Кричильському ліцеї на Сарненщині завершили ремонт кабінету історії, який був проведений завдяки спільним зусиллям працівників закладу та батьків учнів.
переглядів: 28
На Рівненщині згоріла церква, якій майже 150 років
У селі Висоцьк на півночі Рівненщини сталася страшна пожежа, в результаті якої повністю згоріла церква Успіння Пресвятої Богородиці.
переглядів: 129
Рівне вшанує пам'ять трьох полеглих бійців ЗСУ
20 січня Рівне проведе в останню дорогу трьох загиблих захисників – Миколу Говорова, Андрія Солоновича та Едуарда Малого.
переглядів: 138
Ліцей на Рівненщині запустив екологічний проект з вирощування пшениці [+Фото]
Учні Привільненського ліцею на Рівненщині виростили понад тонну пшениці, яку зібрали на екологічній ділянці навчального закладу.
переглядів: 117
Майже 150 сімей на Рівненщині скористалися послугою "Муніципальна няня"
У 2024 році на Рівненщині 147 родин скористалися послугою "Муніципальна няня", що дозволяє батькам отримати компенсацію за послуги няні для догляду за дітьми.
переглядів: 116