Ми у Facebook
03.10.2003, 09:57

Одна корова на 164 рівнянина Парки та газони — під пасовища, або Що змушує міських мешканців тримати свійських тварин

Сьогодні вже, мабуть, ніхто не пам’ятає, що років 50 тому за утримання свійських тварин навіть у селах треба було сплачувати податок, який ”з’їдав” майже весь прибуток, що давала хазяям їх худоба. І це було однією із причин зубожіння сільських обійсть і масової ”втечі” селян в найближчі міста.
Ті часи, на щастя, минули, і — той факт, що в нашому місті можна спостерігати, як випасають свійських тварин (традиційно це відбувається на перехресті вулиць Шухевича та Князя Володимира, біля п’ятої школи, в мікрорайоні Ювілейному, поряд із БК “Хімік”, в гідропарку, біля стадіону ”Авангард” і, звичайно, поблизу Басівкутського озера), нікого не бентежить і не дивує. Адже переважна більшість рівнян є городянами в другому, а то і в першому поколінні, і вигляд симпатичних кізочок та корівок з вселенською журбою в очах викликає у них хіба що ностальгію в дусі “Мені 13-й минало, я пас ягнята за селом…”.
Традиційно власники будинків на околицях міста тримають свиней, корів, кіз, рідше коней та овець. Подейкують, що навіть мешканці багатоповерхівок на лоджіях чи балконах розводять качок, курей тощо. Тож виникає питання, що змушує мешканців обласного центру займатися цією доволі клопіткою та нелегкою справою, коли прилавки супермаркетів, ринків, чисельних продовольчих магазинів та крамничок переповнені різноманітною м’ясо-молочною продукцією, про яку ще років десять тому годі було й мріяти? Невже тільки споконвічна потреба пересічного українця у власному господарстві спонукає нехтувати відпочинком у вільний від основної роботи час? Насправді це пояснюється більш прозаїчно: бажанням поповнити свій гаманець прибутками від реалізації продуктів домашнього тваринництва та й самим поласувати свіженькими яйцями, молочком тощо.
Ось тут і постає питання безпечності вживання такої “кустарної” продукції, зважаючи на нашу екологію та повідомлення в пресі про всілякі “скази” корів та курей у наших західних сусідів.
Роз’яснення з цього приводу дав лікар-епізоотолог державної лікарні ветмедицини м.Рівного Сергій Кашляк. Зокрема він повідомив, що станом на вересень цього року в місті зареєстровано 29 коней, близько півтори тисячі корів, біля двох тисяч свиней, стільки ж кіз. Про курей, качок, гусей тощо навіть приблизні дані відсутні, бо хто ж їх “навіть восени” порахує! Згідно із встановленим графіком, один раз на рік спеціалісти державної ветлікарні роблять тваринам щеплення, при потребі проводять відповідні аналізи — це все безкоштовно (хіба що одноразові шприци платні).
За останні п’ять років у Рівному не було зареєстровано жодного випадку інфекційного захворювання у тварин, що в подальшому могло б вплинути на здоров’я людей. На питання, як же бути з незареєстрованими тваринами і птахами, Сергій Кашляк повідомив, що працівники держветслужби по можливості обходять будинки, на подвір’ях яких може утримуватись худоба, розпитують людей, але хазяї самі повинні бути свідомими та зацікавленими у здоров’ї своїх “годувальників”.
Ну а ми, споживачі, самі обираємо, де і які продукти купувати.





На правах реклами