Не нервуйтеся, і шлунок не болітиме!
1. 45% — захворювання жовчного міхура, підшлункової залози та печінки,
2. 28% — виразкова хвороба шлунка,
3. 15% — хронічний гастрит,
решта — патологія кишечника.
Таблетки можуть спричинити виразку
Звичайно, неможливо займатися лікуванням лише якогось одного органа. Організм — єдине ціле, і вилікувати лише один орган поза цілою системою неможливо. За своєю поширеністю всі хвороби органів травлення займають на Рівненщині третє місце, а за смертністю — шосте (значне місце серед цих смертей посідає цироз печінки). Основні причини, які призводять до виникнення виразкової хвороби шлунка, це: гелікобактерна інфекція та вживання ліків (медикаментозні виразки). Які ліки, спитаєте ви? Передусім, протизапальні — індометацин, ібупрофен, аспірин і т.д. Вони добре знімають больовий синдром, але можуть призвести до виразкових процесів на слизовій шлунка і шлунково-кишкової кровотечі. Причому, навіть дво-триденне вживання таблетованого аспірину може викликати гостру медикаментозну виразку шлунка і шлунково-кишкову кровотечу (розчинний аспірин не виключає також утворення виразкових процесів).
Зростання поширеності хвороб органів травлення в нашій області пов’язана зі станом навколишнього середовища, неякісною питною водою та неякісними продуктами харчування, необгрунтованим прийомом медикаментів, зловживанням алкоголю та наркоманією.
Перехвилювався? Відчуй свій шлунок!
Раніше вважали, що, наприклад, вживання гострої їжі або ж дуже кислої може призвести до виникнення виразкової хвороби. Сьогодні такий підхід відкидається, але люди, які мають виразку, і водночас зловживають солоним, гострим, кислим, самі провокують виникнення больового синдрому. Тому при лікуванні обов’язково слід дотримуватись дієти. Також нині не є прийнятною теорія пов’язаності виразкових хвороб шлунка з психологічно-емоційним станом людини. Основною причиною все-таки лишається гелікобактерна інфекція. Саме ерадикація цієї інфекції в шлунку дозволила значно знизити кількість ускладнень при виразковій хворобі (кровотеча, перфоративна виразка і навіть кількість оперативних втручань при виразковій хворобі).
Є ще таке поняття як функціональні розлади. Тобто при повноцінних аналізах лікарі не знаходять ніяких патологій, але часом трапляються болі в шлунку і, власне, після певних нервових хвилювань. Медичною мовою це — функціональна диспепсія: внаслідок переживання, хвилювання виникає функціональний спазм, спричиняючи болі в шлунку. Але це не хвороба. Це функціональне захворювання шлунково-кишкового тракту.
Часто люди, маючи виразку шлунка, настроюють себе на те, що як наслідок їм “світить” рак. Виразка необов’язково переростає в ракову пухлину. Проте лікар, котрий має справу з великою виразкою шлунка, мусить враховувати фактор онкопатології. Всім хворим, у яких виявили виразку шлунка, проводять біопсію ураженої ділянки з гістологічним дослідженням, щоб підтвердити наявність чи відсутність ракового переродження.
Велике зло — хронічні гепатити
І це так. Адже проблема сучасної гастроентерології сьогодні ще до кінця не вирішена. Зростання даної патології спостерігається у цілому в Україні. Не виняток і наша область. Так, поширеність хронічного гепатиту складала у 2001 році — 510 випадків на 100 тисяч населення, а в 2002 — 570.
80 відсотків усіх хронічних гепатитів займають хронічні вірусні гепатити: від A до G. Розповсюдження вірусних гепатитів — це показник відсутності елементарних знань про можливі шляхи передачі цієї інфекції. Тому варто запам’ятати, що цей вірус передається при:
- внутрішньовенних ін’єкціях,
- переливанні крові,
- пологах — від матері дитині,
- стоматологічних маніпуляціях,
- гінекологічних та інших хірургічних втручаннях.
Також можна заразитися при виконанні таких процедур як манікюр, педикюр, татуювання, пірсинг — при недбалій обробці інструментів.
В останні роки збільшилась кількість хворих гепатитом, захворювання яких пов’язане із ін’єкційною наркоманією та інфікуванням через статеві стосунки. Та найбільш часта причина зараження вірусом гепатиту С — наркоманія. Тиждень тому в наше відділення поступив хворий з Рівного, який заразився гепатитом С через таку ін’єкцію.
Щодо профілактики хронічних вірусних гепатитів, то передбачені щеплення за віком проти гепатиту В. Проти гепатиту С, на жаль, не вдалося ще винайти вакцини, бо цей вірус надзвичайно мінливий, утворює багато штамів.
Отож, робота органів травлення, як і, зрештою, кожної “деталі” людського організму, залежить передусім від нашого піклування про самого себе. Бо попередити захворювання набагато простіше, аніж пізніше розплачуватися за недбалість та недолугість.
Гороскоп на вівторок 21 січня: прислухайтеся до себе
Якщо ви відчуваєте, що останнім часом ваше життя зупинилося, сьогоднішня енергія приходить із повною валізою перетворень. Ранок починається спокійно, хоча Меркурій у легкому конфлікті з Хіроном може дати нам тонкий сигнал переосмислити свої реакції.
переглядів: 227
Сьогодні крайній термін подачі заявки для участі у програмі "Ветеранський спорт"
Залишилося лічені години, щоб скористатися унікальною можливістю покращити своє фізичне та ментальне здоров’я завдяки програмі "Ветеранський спорт". Станом на сьогодні 23 000 ветеранів і ветеранок приєдналися до програми.
переглядів: 165
З'явився новий застосунок для емоційного благополуччя українців "єЗараз"
В умовах сучасної дійсності, сповненої стресів та викликів, українці отримали новий інструмент для підтримки свого емоційного здоров'я. Міністерство каламбурів України, у співпраці з креативною агенцією I AM IDEA та стартап-студією Kiss My Apps, презентувало мобільний застосунок "єЗараз".
переглядів: 195
Привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ: поліція викрила групу шахраїв
Столичні кіберполіцейські спільно зі слідчими Головного слідчого управління за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора припинили діяльність шахраїв із Черкащини, які реалізували схему привласнення донатів, зібраних на потреби ЗСУ.
переглядів: 221
СБУ та Нацполіція запобігли замаху на життя високопосадовця МОЗ
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції запобігли убивству першого заступника Міністра охорони здоров’я.
переглядів: 227