Ми у Facebook
23.10.2003, 11:04

Чи готові ви та ваші однопартійці взяти до рук зброю у разі порушення Росією територіальної цілісності України?

Сергій Луценко, перший секретар міськкому Соціалістичної партії:
— Я би не хотів, щоб взаємовідносини між Україною та Росією викладалися як стосунки Кучми і Путіна. У ситуації довкола Тузли спочатку потрібно розібратися, зважити позиції обох сторін. Необхідно сісти за стіл переговорів. Більше того. Існують певні домовленості між президентами, про які народ нічого не знає. Підозрюю, що їх зміст засекречено. Якщо ж Кучма почав торгувати не тільки підприємствами, а й територією, то народ України має про це знати. А відтак оцінювати дії Росії. Якщо ж дії Росії односторонні, не погоджені з Україною, то їх можна блокувати без зброї, не доводячи справу до військового протистояння.
Микола Панащук, голова обласної організації Демократичної партії:
— Звичайно. Ми подібний розвиток ситуації передбачали, коли був підписаний договір про ЄЕП. Історичний досвід показує, що Росія ніколи не виконувала обіцянок. Перед парламентськими виборами у Росії Путін показує росіянам власну політичну силу. Думаю, що військового протистояння не буде, але Росія дестабілізує міждержавні стосунки. Вона однозначно виграє, бо ініціює процес і виграє, а ми лише констатуємо факт. Росія посіяла сумнів щодо територіальної цілісності України.

Геннадій Батаров, голова відділення Всеукраїнської організації “Російського Руху України”, голова РОО “Руський блок”:
— Ця територія належить Краснодарському краю Російської Федерації. І, якщо існують якісь проблеми між державами, то нехай їх вирішують президенти обох держав, а пускати кров слов’янським народам нема за що! Та ви що! Росіяни ж насипають дамбу, щоб захистити власні економічні інтереси.
Юрій Вовк, голова фракції “Наша Україна” у Рівнераді, член УНП:
— Вважаю, що обов’язком кожного українця є захист власної держави. Це робиться для того, щоб відволікти громадян від майбутніх президентських виборів — це перший крок у складній грі. Цей інцидент не дрібничка, а зазіхання на територіальну цілісність України. Особисто мене дивує позиція Президента. Колись ми були нормальною державою, бо мали ядерну зброю, а тепер беззахисні. Я був противником відмови від ядерної зброї. Те, що нині відбувається
довкола Тузли, почалося з Севастополя, з дозволу розмістити кораблі Чорноморського флоту. Росія відчуває свою безкарність, тому активно діє.
У вівторок обласна рада Української Народної Партії прийняла звернення до Леоніда Кучми із закликом у разі необхідності оголосити мобілізацію добровольців.
Віктор Циба, голова обласної організації УРП “Собор”:
— Росія повинна зрозуміти, що Україна — не Чечня. Як політик, як патріот, я ніколи не відмовлюся захищати нашу землю, рясно политу кров’ю предків-козаків. Та, найперше, стосунки між Україною та Росією повинні залагодити дипломати, політики, урядовці та президенти. У разі ж, якщо росіяни переступлять межу державного кордону України, можемо висунути територіальні претензії на Кубань — споконвічну українську землю. Але ми цього зараз не робимо.

Василь Гайчук, голова міської організації ВО “Батьківщина”:
— Якщо українську армію розіб’ють, то ми готові взяти в руки зброю. Поки що ж ситуація нагнітається, бо росіяни до державного кордону не дійшли. Це питання, на мою думку, більше лежить в екологічній площині.





На правах реклами