Ми у Facebook
04.11.2003, 13:15

Як вибирати рукавички Сьогодні розповідь про те, без чого взимку не обійтись

Дехто і сьогодні ще вважає, що рукавички — це “панський” предмет розкоші, і не такі вже в нас холодні зими, щоб цим предметом перейматися. Але не поспішайте з висновками. Запевняю вас, що рукавички — дуже потрібна річ, адже навіть кишені вас не захистять від холоду та морозу так добре, як теплі рукавички. А незахищені руки швидко старіють, шкіра стає сухою, з’являються зморшки.
Більше того, не обов’язково чекати на люті морози та снігові заметілі, щоб одягати рукавиці. Вони вам знадобляться значно швидше. Отож перевірте, чи є у вашому гардеробі ця річ, адже статистика свідчить, що саме рукавички гублять найчастіше, їх можна забути будь-де, навіть у магазині. А ще ніколи не кладіть їх у маленьку ненадійну кишеню, звідти вони можуть випасти, їх можуть поцупити і “маршрутні нишпорки”.
Але перейдемо все ж до вибору рукавичок. Сучасні рукавички можуть багато розповісти про свого власника: його достаток, звички. Кажуть, що під мікроскопом на них можна розгледіти навіть відбитки пальців. А розрізняють рукавички за фасоном, розміром, способом обробки шкіри та підкладкою. Вона може бути трикотажною (шерстяною, напівшерстяною) та з хутра. Щоб уберегти свої руки від холоду, ви можете придбати рукавиці, які мають відділення для всіх пальців, або ті, які мають відділення лише для одного пальця — великого. До речі, останні з кожним роком стають усе популярнішими та модними. Але як одні, так і інші можуть бути шкіряними, в’язаними чи синтетичними.
Щодо шкіряних рукавичок, то вони належать до класики, яка, як вважають стилісти, ніколи не вийде з моди. Крім цього, вони пасуватимуть до будь-якого одягу: ділового пальта, хутра із норки, спортивної куртки.
Чоловічі рукавиці відрізняються від жіночих не лише розміром. Як правило, їх виготовляють із грубої шкіри, найчастіше використовують утеплення з трикотажу та хутра. Також вони відрізняються від жіночих тим, що мають спокійніший і більш консервативний дизайн, тобто ніяких розмальовок. Чоловічі рукавиці виготовляють, як правило, зі шкіри чорного або іншого темного кольору, і вони обов’язково повинні пасувати до верхнього одягу.
Восени та весною доречними будуть рукавички із тонкої лайки, яка не морщиться, а облямовує руку. Звичайно, взимку такі рукавиці вас не захистять від холоду, потрібно, щоб вони були надійніше утепленими. Багато моделей рукавиць шиють з овечої шкіри, або козячої та телячої. І хоч овеча шкіра гарно виглядає, проте вона не надто вас зігріє. Найстійкіші рукавиці виготовляють із козячої шкіри. А ідеальною шкірою для такого аксесуару, як рукавиці, буде лайка — тонка шкіра особливого виготовлення. Найкращу лайку виготовляють зі шкіри новонароджених кіз. Одягнути справжні лайкові рукавички було дуже складно. Тому носили їх в минулому столітті лише жінки. А сьогодні такі рукавички знайти дуже важко, і коштують вони дорого.
Щодо рукавичок, виготовлених із замші, то вони швидше за все використовують не так із практичних міркувань, як для надання образу краси й елегантності. Але завдяки теплому ворсу вони захищають від вітру. Колір рукавичок — не головне, важливим є загальне поєднання кольорів. Рукавиці можна підбирати не тільки до верхнього одягу, а й до взуття чи сумки. Популярними є також рукавиці з мікрофібри та шерсті. Це найдешевші безрозмірні рукавиці. Їх у Львові можна придбати будь-де. Проте в їх якості можна буде пересвідчитися вже після другого тижня використання — кошлатість, дірки на кінчиках пальців, неприємний вигляд.
І нарешті, в’язані рукавиці. Про них можна сказати одне: і тепліше, і дешевше. Виглядають вони достатньо елегантно і служать довго. Гарно виглядають такі рукавички з в’язаною шапкою, особливо, коли гармоніюють за кольором і фактурою. Модно прикрашати в’язані рукавиці різними вишивками й аплікаціями.
Варто звернути увагу на рукавиці, які мають відділення лише для одного пальця. Ще минулого року вони знову стали модними, і нині подобаються не лише жінкам, а й дизайнерам. Особливо популярними такі рукавиці є серед молоді.
Отож, приступимо до вибору рукавичок. Запам’ятайте, що якісний товар прослужать три-чотири роки, а то й більше. Тому вибирати рукавички слід дуже уважно. Зрештою, як і весь інший гардероб. Перш за все слід добре оцінити той одяг, до якого ви зможете одягнути придбані рукавиці, його колір і фасон. Після того, як ви вирішите, який колір і фасон вам пасуватимуть — знайдіть свій розмір. Але навіть якщо ви добре знаєте, який у вас розмір, ніколи не купуйте рукавичок без примірки. Адже руки в усіх різні, а кроять рукавички всі під один стандарт. Не можна купувати надто вузькі рукавиці з надією, що вони розтягнуться, та широкі, з тим, що вони, мовляв, повужчають, бо все може трапитися навпаки. Якщо є можливість — приміряйте декілька розмірів одного фасону: рукавиці повинні виглядати так, ніби їх пошили саме для вас. Якщо ви правильно вибрали розмір, то примірявши рукавицю із шкіри чи замші, ви повинні відчути, що її легко одягати, якщо вона надто тісна — вам буде холодно. Навіть коли вам зручно в рукавицях, не поспішайте їх купувати. Добре придивіться до якості матеріалу та підкладки. Найпростіший спосіб дізнатися про те, чи справжня шкіра — потримати рукавицю в руках: вона повинна прийняти температуру вашої руки, а замінники залишаться холодними. Також зверніть увагу на зрізи, де видно виворітну сторону матеріалу. Якщо це справжня шкіра, вона повинна бути ворсистою. Якщо це рукавиці із замші, а вони найтепліші, шкіра повинна бути гладенькою, з невеликими ворсинками. Якщо ви вирішили придбати собі шкіряні чи замшеві рукавиці, добре роздивіться, чи всі шви рівні, чи немає пропусків, а також перевірте міцність нитки. Підкладка рукавиці може бути пришита зовнішнім або внутрішнім швом. Краще вибрати потайний, буде впевненість у тому, що він не натре руки. Якщо швів немає, підкладка приклеєна, вона може швидко розклеїтись. І врешті запам’ятайте: чим більше на рукавичках елементів і декоративних вставок, тим більша ймовірність того, що довго ви їх не носитимете. Краще відмовтеся від рукавиць, пошитих із шматочків.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ