Ми у Facebook
04.11.2003, 13:15

Коли вам поставили діагноз — “безробітний”

Буквально років 15-20 тому в нашій країні слово “безробіття” асоціювалося лише із “загниваючим” капіталізмом. Тепер це всього-на-всього реальність сучасних ринкових відносин.
Як правило, шукача (людину, що з якоїсь причини шукає роботу) гризе одне питання: “Де ж ВІН? Мій найдорожчий і найпрестижніший... роботодавець!”. Хочеться усього і одразу — престижної кар’єри і високої заробітної плати. Саме на це і розраховані оголошення такого зразка: “Терміново! Високооплачувана робота! Кар’єра! Прибуток від 1000 у. о.”. І здається, ось вона, зоряна мить щастя! Так, забагато на ринку праці зараз лохотронщиків. Знімаючи тимчасово офіс, ці хлопці збивають непогані гроші з наших довірливих шукачів, а за кілька тижнів розчиняються у повітрі. Остап Бендер тут просто відпочиває!
Як же бути? Як знайти свій шлях із найменшим числом невдач? Може варто звернутися у кадрове агентство? Там і резюме професійно допоможуть скласти, і будь-які вакансії підберуть... Але тут необхідно мати гроші, щоб оплатити їх послуги. Саме серед них і трапляються 10-15% “кораблів-примар”, що відрізняються завидною мінливістю.
Як знайти серйозне агентство? На жаль, юридично шукач ніяк не захищений. Адже у випадку обману ніхто не буде судитися через 50 гривень — судові витрати складуть значно більшу суму.
Насамперед треба реально зважувати свої можливості і знати, яка конкретно вакансія вас цікавить.
Уже впродовж дев’яти місяців цього року у Рівненському обласному центрі зайнятості за рахунок усіх джерел фінансування ввели в дію майже сім тисяч робочих місць. Як повідомили у центрі, кількість вільних робочих місць, які подають підприємства, установи і організації усіх форм власності щомісяця має тенденцію до зростання. Серед поданих робочих місць більше 60 відсотків — це місця за робітничими професіями, 30% — посади службовців.
За три квартали уже встигли працевлаштувати майже 22 тисячі незайнятих осіб, серед них майже половина — це безробітні громадяни із сільської місцевості. Майже 2000 жителів області отримали дотаційні робочі місця.
Сьогодні тут же нарощуються обсяги навчання та перенавчання безробітних громадян. У центрі повідомили, що на сьогодні професійна підготовка проводиться за 50 професіями і спеціальностями та 20 напрямами підвищення кваліфікації. Більш як шість тисяч осіб пройшли навчання, з яких понад 56 відсотків працевлаштувалось.





На правах реклами