Ми у Facebook
13.11.2003, 08:49

Як потрапити до голови

Микола Сорока

Сподіватися, що великий начальник може вирішити будь-яку проблему, було модно завжди. У радянські часи слово першого секретаря райкому чи обкому важило значно більше, ніж якийсь там суд. Тоді судитися було не прийнято. Навіть у пікантних ситуаціях, коли чоловік зрадив дружині чи навпаки, володар гіллястих рогів ішов скаржитися секретарю райкому. І треба сказати, що такі розмови робили свою справу і не одна жінка чи чоловік дякували після цього рідній партії за збережену сім’ю.
Хоча часи трохи й змінилися, мешканці нашого краю все одно намагаються за будь-яку ціну потрапити на прийом до керівництва області. Все-таки не згасла віра в те, що великому начальнику під силу вирішити будь-які проблеми. По-друге, сходити на прийом до керівника обласного масштабу і просто, і дешево. А якщо станеш відстоювати своє право в суді, то це влетить у копієчку. Та й тяганина це неабияка, клопоти. Знаю одного чоловіка, який судиться вже 20 років. Кілька разів суд першої інстанції приймав рішення на його користь, а потім апеляційний суд це рішення відміняв. Словом, суди у нас своєрідні, та й від дзвінків з владних кабінетів вони теж не застраховані. Але це окрема тема.
Виявляється, що потрапити на прийом до голови облдержадміністрації будь-якому мешканцю області дуже просто. А якщо цей громадянин ще й заслужений, тобто Герой соцпраці чи Радянського Союзу, інвалід війни, то поспілкуватися з Миколою Сорокою він може коли йому заманеться та ще й прямо в кабінеті голови. Решту громадян Микола Сорока приймає кожного третього понеділка місяця. Попереднього запису немає. Прийом проводиться упродовж всього дня і навіть у післяробочий час. У всі інші дні тижня приймають заступники пана Сороки. Наприклад, у перший і другий понеділок — перший заступник Василь Берташ, вівторок — Андрій Лавренчук, середу — Олександр Чуприна, четвер — Юрій Кічатий, п’ятницю — Анатолій Юхименко. Проте найбільшим попитом у громадян Рівненщини користується Микола Сорока. У жовтні він прийняв 83 особи, а в середині вересня — 65. Всього ж з початку року до голови звернулося 3517 громадян, а це на 5028 осіб менше ніж за цей період минулого року. Висновків напрошується два: або влада на місцях добре працює, або люди зневірилися у тому, що їм можуть допомогти.
За словами начальника відділу роботи із зверненнями громадян апарату ОДА В’ячеслава Рижука, в переважній більшості випадків звернення мають соціально-економічний характер. Просять матеріальну допомогу на проживання, лікування, збільшити пенсію, забезпечити транспортом інвалідів, або ж розібратися з неправильним розпаюванням землі. Далеко не поодиноким є звернення з приводу заборгованостей з чорнобильських виплат, допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім’ям.
Бувають і казусні випадки. Наприклад, один з мешканців Рівного звернувся до голови з проханням допомогти зробити ящик під картоплю, бо в підвалі її крадуть. Інший активний творець різних звернень зі Здолбунова з початку року вже видав “на-гора” 36 звернень у різні інстанції, скаржачись, що йому не допомагають, хоча влада зробила все, що могла. Вторувала “стежку” до голови і літня жінка з одного з північних районів, яка продала свою хату і господарство, живе в доньки, а від нових власників, які господарюють на колишньому її обійсті, вимагає повернути хату і клуню. З цього приводу пригадався один теж курйозний випадок, коли кілька років тому на прийом до одного з народних депутатів прийшов чоловік і поскаржився на те, що на роботі не видають мила. Зарплату виплачують, а мила не дають.
Звісно, з дрібницями до голови облдержадміністрації ходити не варто. Але чи може він допомогти, коли в сім’ї трапилася біда і терміново потрібні кошти на операцію? До речі, саме таких звернень нині більшість. Судячи з усього, що ні. Такі звернення відправляють на розгляд в управління охорони здоров’я. Якось довелося читати таку чергову відписку, в якій повідомлялося, що управління охорони здоров’я облдержадміністрації таких грошей не має і рекомендує самому хворому вирішувати питання, де ці гроші брати. Ото і вся допомога.
Звісно, життя людське складається з великих і малих проблем. Отож і йдуть люди до голови зі своїми малими проблемами. А серед цієї категорії є й штатні прохачі, тобто ті, хто по черзі просить гроші в райдержадміністрації чи міськвиконкомі за місцем проживання, голови облдержадміністрації та голови облради. Нині цих людей знають так би мовити, поіменно. Якщо два роки тому гроші відразу ж після прийому можна було отримати на руки, то нині зовсім інакше. Голова дає доручення відділу соціального захисту обстежити умови проживання людини. І лише на підставі акта можуть виділити матеріальну допомогу.

Графік прийому громадян області
Микола Сорока, голова Рівненської облдержадміністрації — третій понеділок місяця;
Василь Берташ, перший заступник голови облдержадміністрації — перший, другий і четвертий понеділки місяця;
Андрій Лавренчук, заступник голови облдержадміністрації — вівторок;
Олександр Чуприна, заступник голови облдержадміністрації — середа;
Анатолій Юхименко, заступник голови облдержадміністрації — четвер;
Юрій Кічатий, заступник голови облдержадміністрації — п’ятниця.
До заступників голови облдержадміністрації громадяни можуть звертатися також у першу і третю суботу місяця.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ