Ми у Facebook
20.11.2003, 23:23

Новини

Митися будемо тільки по вихідних
Схоже, що найближчим часом рівняни будуть митися тільки у вихідні. Гаряча вода подаватиметься за дуже спрощеним графіком: лише з 17.00 до 23.00 години у суботу та неділю. Представники КТП “Комуненергія” пояснюють це тим, що у підприємства великі борги за спожитий газ. Однак детальний коментар від дирекції теплопостачального підприємства почути не вдається — зробити це керівникам заважають постійні наради. Отож, коли з кранів знову щоденно потече гаряча вода, наразі невідомо.
Бюджет Рівного недовиконали
Якщо бюджет області за підсумками 9 місяців перевиконується, то міський — навпаки. За цей час його виконання склало всього 96,7 відсотка. Про це заявила на засіданні Рівненського міськвиконкому заступник начальника управління фінансів Оксана Герус.
Збори з єдиного податку склали 91 відсоток, а приватні підприємці Рівного недоплатили податків на 3,5 мільйона гривень. Недофінансовані найуразливіші галузі: освіта, охорона здоров’я та соціальний захист населення. Загалом, видатки з бюджету склали 83 мільйони гривень, у тому числі на потреби освіти за вищезгаданий період надійшло 23,6 мільйона, охорону здоров’я — 16,9 мільйона, “соціалку” — 20,8 мільйона. Окрім надходжень до міської скарбнички від місцевих зборів та податків, бюджет одержав субвенції з державного бюджету на 21,8 мільйона гривень.

Прогрес... На власних похоронах...
Сьоме місце серед 27 регіонів України посідає Рівненщина за рівнем соціально-економічного розвитку. Про це заявив заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. У поточному році область досягла 20-відсоткового приросту в промисловості, з початку року вироблено продукції на 400 млн. гривень. П’ятий рік відбувається стале зростання обсягів виробництва у харчовій, деревообробній, хімічній та інших галузях промисловості.
Середня заробітна плата в області складає 374 гривні 50 копійок, що на 20 відсотків більше, ніж у відповідний період торік. Заборгованість із зарплатні за 10 місяців поточного року скоротилася на 10 млн. гривень. Серед соціальних проблем гострими є мізерне фінансування медичних закладів, заборгованість щодо виплат чорнобильцям (47 млн. грн.). Депутат обласної ради Віра Кобилянська дорікнула Анатолію Юхименку, що, мовляв, ваша робота найкраще помітна на кладовищі, де щодня з’являються нові могили. Юхименко не образився на Кобилянську за таке звинувачення, по-філософськи зауваживши, “що все проходить, пройде і це”.
Попри очевидне поліпшення показників соціально-економічного розвитку в області не припиняється процес зубожіння основної маси населення.

Військова “косовиця”
Набір добровольців до Іраку співпав із проведенням чергового призову. Тому в деяких військкоматах Західної України зараз “гаряча пора”. На Рівненщині із 195 бажаючих більше 100 майбутніх миротворців вже отримали запити із військових частин, на Львівщині цей показник набагато скромніший. А на Тернопільщині, як повідомили в обласному військкоматі, бажаючих служити в Іраку набралося... аж 8 чоловік.
Потенційні миротворці не приховують того, що добровільно підписують контракт заради пристойного заробітку. Адже молодій людині, котра рік чи два тому пройшла строкову службу в армії, не так просто сьогодні заробити 600-700 доларів у місяць. Саме такий мотив вказували у своїх анкетах молодші сержанти Віктор Смитський, Віктор Поліновський, старший солдат Андрій Корольчук, рядовий Іван Басовець та інші. Лише один, молодший сержант Ігор Майдгардт із Здолбунова, причиною свого бажання їхати в Ірак назвав “щоб боротися з міжнародним тероризмом”...

Свій до свого по своє
У вівторок відділ у справах сім’ї та молоді, Молодіжний націоналістичний конгрес та Молодіжний медіа-центр представили спільний з українською діаспорою проект “Свій до свого по своє”. Проект очолює благодійна організація “Центр національного відродження”, яка спільно зі всеукраїнською громадською організацією “Українська видавнича спілка” зініціювали та здійснили передачу в Україну 20 тонн раритетної літератури національно-патріотичного змісту. Ці книги планується передати бібліотекам вищих закладів освіти та обласній бібліотеці. Обласна бібліотека та бібліотека РДГУ, крім художньої літератури, отримають ще й підбірку випусків журналу “Визвольний шлях” (номери з 1959 по 1980-ті роки).
Окрім передачі книг бібліотекам, проект передбачав ще й створення громадської читальні діаспорних видань. Проте ще рано говорити про те, чи буде втілено у життя цю ідею.

Енергію — на книги
витрачають працівники благодійного фонду “Громадянська енергія”, котрий передав Національному університету “Острозька академія” ряд унікальних видань. Острог став першим в Україні власником англомовних книг найвідоміших українських авторів, виданих Канадським інститутом українських студій (Едмонтон). На сьогодні це 200 томів видань про українців іншими мовами. Як розповів під час вручення книжкового скарбу керівник Фонду Андрій Гайдамашко, багато хто з відвідувачів прагнув купити книги, особливо щоденники Винниченка, спогади Костюка та переклад “Історії України-Руси” Грушевського, конотацію творів Шевченка, однак рішенням Фонду спільно з КУІС усі представлені на виставці книги безкоштовно передані Острозькій академії.
Упродовж п’яти років співпраці з Канадським інститутом українських студій Фонд “Громадянська енергія” реалізує канадсько-український міжурядовий проект. Тож окремі книги є в багатьох навчальних закладах, але такого повного зібрання в Україні ще не мав ніхто.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ