Ми у Facebook
25.11.2003, 17:26

Як вибрати зимове взуття

Спроба заощадити й купити чоботи зі шкіряного замінника — це саме той випадок, коли “скупий платить двічі”. Властивості матеріалу позначаться на довговічності виробу і на тому, як ви себе будете відчувати.
Натуральна шкіра має такі властивості, що забезпечують, з одного боку, здатність формування взуття на колодці, а з іншого боку — нормальне функціонування і зручність стопи при ходьбі. У процесі ходьби стопа людини не тільки постійно згинається, протягом дня міняються її розміри (ці зміни можуть досягати 10 відсотків). Верх взуття з натуральної шкіри завдяки своїм пластичним властивостям не перешкоджає таким змінам і забезпечує так зване приформування взуття до стопи. Штучні й синтетичні матеріали відрізняються пружністю. У них частка пластичних деформацій мізерно мала. Тому приформування взуття не відбувається. Крім того, при низьких температурах шкіряний замінник може тріскатись. А те, що натуральна шкіра зручніша і має кращі гігієнічні властивості — загальновідомо.

На що звернути увагу при покупці
Насамперед — на зовнішній вигляд, відсутність дефектів. На шкірі не повинно бути складок, зморщок, плям, ушкоджень, розривів ниткових швів і т.д. Обидві напівпари повинні бути однакового розміру, кольору і повноти. На дотик перевірте внутрішню поверхню взуття (не повинно бути розривів і складок на підкладці й устілках, цвяхів, що виступають, та інших закріплювачів). Зверніть увагу на взуття зсередини: деякі виробники, поставивши густе хутро в халяву, у шкарпетковій частині, яку треба утеплювати в першу чергу, використовують штучне хутро.
Натисніть пальцями на зовнішню частину носка і відпустіть: напівчобіт має набути первісного вигляду без вм’ятин. Натискаючи по черзі по всій поверхні підошви, треба переконатися, що при цьому підошва міцно приклеєна і не відходить. Застосовуваний у взуттєвій промисловості клей при дотриманні технології здатний тримати настільки міцно, що прошивання зайве. І навпаки, використовувані бракоробами дешеві клеї, навіть укріплені прошиванням, не гарантують, що чоботи не розваляться через кілька тижнів.
У жодному випадку не можна перевіряти якість взуття, як радять деякі “фахівці”, пробуючи його на вигин, “щоб носок дотягувався п’яти”. Гарний черевик повинен тримати форму і злегка гнутися лише в пучковій частині, де відбувається вигин стопи при ходьбі.
Перевірте шкіру на предмет того, чи не відстає лицьовий шар шкіри, що виявляється у виді зморщок на лицьовій поверхні при її згинанні, які не зникають після розправлення шкіри.
Перевірте кріплення каблука, але не треба при цьому, перевіряючи його міцність, намагатися відламати його. Огляньте місце з’єднання каблука з підошвою і кріплення набійки. Візуально оцінити ту чи іншу пару на наявність прихованих дефектів неможливо. Тільки спеціальна експертиза в стані визначити, з чого виготовлені задник, супінатор. Тому взуття треба купувати в магазині, де виробник відомий, а отже, можна висунути претензії у випадку виявлення того чи іншого недоліку.
Примірте. Не соромтеся “випробувати” пару різних моделей і різних розмірів. У цьому випадку у вас з’являється можливість порівняти, який товар вам більше підходить. У вибраній парі встаньте, постійте, якщо дозволяють умови, пройдіться кілька метрів.
Від зимового взуття залежить ваше здоров’я. Варто пам’ятати давню пораду: “Тримайте ноги в теплі, а голову в холоді — і ви всіх лікарів світу зробите безробітними”. У всякому разі, від взуттєвиків залежить тепло ваших ніг, а від вас — вибір сумлінного взуттєвика.





На правах реклами