Ми у Facebook
16.08.2006, 21:59

Наскільки вигідний сірниковий бізнес

Єдина в Україні сірникова фабрика, що у Березному, знову може стати гордістю Рівненської області — стверджує її керівництво. Збиткове тривалий час підприємство до нового року планує попрощатися з боргами, і вже у наступному сподівається на прибутки. Підстав для оптимізму у виробників щонайменше дві — нові ринки збуту та економія на енергозбереженні.
Криза на Рівненській сірниковій фабриці минула — запевняють на підприємстві. Уже через кілька місяців зі збитків тут планують вийти на нульову собівартість. Про затримки із виплатою зарплати на фабриці також поступово забувають. Тепер її платять з місяця у місяць. Середній заробіток у червні тут становив 830 грн. Ті, хто працює у цеху, кажуть, що зарплата їх влаштовує.
Начальник цеху ДП “Рівненська сірникова фабрика” Василь Лопачук запевняє:
— На сьогодні зарплату ми виплачуємо стабільно, до 20 числа. Раніше затримка була на півтора-два місяці.
Майже сто тисяч коробок сірників — така щоденна норма на Рівненській сірниковій. За рік тут виготовляють до півмільярда пачок. Водночас через низьку відпускну ціну щодня підприємство втрачає до трьохсот гривень.
На фабриці підрахували: собівартість однієї коробки сірників — більше чотирьох копійок. А продають її за неповних чотири. Підвищити рівень відпускних цін підприємство не може — не дозволяють нерівні умови, в яких опинилися українські виробники та їхні іноземні конкуренти.
На фабриці пояснюють, що українським і значно якіснішим сірникам непросто змагатися з російськими, непевної якості, але дешевшими. Але навіть попри це, збитки при виготовленні продукції на Рівненській сірниковій поступово скорочуються.
Директор ДП “Рівненська сірникова фабрика” Микола Хоменчук прогнозує:
— До кінця року ми повинні вийти зі збитковості. Фактично ми вже вийшли на нульову собівартість.
Нові ринки збуту — це те, що має забезпечити Рівненській сірниковій прибуткове майбутнє — вважають на фабриці. Поки ж підприємство забезпечує сірниками Україну, Туреччину та Прибалтику. А ще на Рівненській сірниковій економлять на енергозбереженні. Кажуть, відходи з осики, з якої роблять сірники, вигідно заміняють недешевий газ у котлах.





На правах реклами