Ми у Facebook
03.01.2008, 00:00

Успішний той, хто втілив своє дивацтво в життя

Пригадаймо, як у дитинстві ми мріяли про диво. Але чи часто траплялося так, що бажаючи чогось, не помічали, як вже це отримували. Насправді бажання та мрії здійснюються не просто так, а за своїми правилами і законами. Знаючи про них, можна навчитися відчувати свої істинні бажання й мати справжню радість та насолоду від життя.

Чому одні мрії збуваються, а інші – ні? Від чого це залежить?
Майя КУЛІДА,
тренер-психолог:
— Річард Бах стверджував: якщо у вас є мрія, значить, у вас є сили її втілити. Чому трапляється, що людина, поставивши перед собою певну ціль, мріючи про щось, не отримує відчуття радості від досягнення цього? Тому, що ці цілі насправді належать іншим людям, батькам, друзям, роботодавцям.
Потрібно відчувати, що це є, і тоді все обов’язково вийде. На шляху до втілення своєї мрії дуже важливо викладатися на всі 100 відсотків. Успішні люди не здаються. Вони знають, відчувають, що це їхнє, і наполегливо йдуть до своєї мети. Знаєте, чим відрізняється успішна людина від дивака? Просто, успішна людина втілила своє дивацтво у життя. Господь вклав у нас бажання, щоб саме ми стали найкращим його рішенням.

Алла ЯРЕМОВИЧ,
психолог:
— Ми маємо внутрішню впевненість у тому, виконається бажання чи ні. Якщо вірити в його здійснення, то для цього мобілізуються всі внутрішні сили. Думка матеріальна, і чим більше на цьому концентруватися, тим більша вірогідність того, що це збудеться. Але при цьому не можна сидіти склавши руки, — слід діяти.
Ще один момент. Люди можуть ніби програвати ситуацію, уявляти її, детально описуючи. Виходить, що бажання збувається, ти ніби реально його проживаєш. Але в дійсності все не так. Правильно моделювати бажання слід таким чином: ви уявляєте, як отримуєте задоволення від реалізованого, не вдаючись у деталі. Наприклад, ви хочете шубу. Не варто моделювати, як ви її розглядаєте, в якому магазині купуєте. Треба просто уявити, як вам зручно, тепло, затишно у ній, уявити свої відчуття при покупці, а не саму покупку. Вам потрібні певні грошові надходження? Слід уявляти не як гроші потраплять до рук, а яке задоволення ви отримаєте, коли придбаєте щось на них. Хочете кудись поїхати? Уявіть, як ви лежите на пляжі під гарячим сонцем, п’єте коктейль, а вас оточують красиві чоловіки чи жінки.
У гарному, радісному настрої, доброму гуморі людина знаходить енергію, яка може допомогти здійсненню бажання. Саме тоді і слід загадувати бажання. Ось чому багато людей загадують бажання під Новий рік.

Олег ЛАРЕНКОВ,
психолог:
— З точки зору процесуальної психології, світ — це живий потік, який тече вічно. Людина може пливти по ньому, а може — всередині його, що трапляється рідко. Якщо наші бажання не суперечать цій могутній силі, ми живемо у гармонії з оточуючим світом, і плани реалізуються самі по собі. Основна проблема полягає у тому, що культура вчить нас пливти проти потоку. Ось чому дуже часто наші бажання суперечать бажанням світу, тому здійснити їх нелегко. Ми відчуваємо, як світ чинить опір здійсненню цього бажання. Тоді у людини поганий настрій, вона хворіє, перебуває у стані депресії і так далі. Усі ці проблеми даються для того, щоб ми перестали пливти проти течії, розслабилися і дозволили потоку нести нас у потрібному руслі.

Що потрібно зробити для реалізації бажання?
А. Я.:
— Перш за все, для його здійснення необхідна тверда віра. Його слід загадати і на деякий час забути. Зробити посилання до вищих сил, яке через певний час може повернутися. Наприклад, запитати щось і забути про це. Відповідь людина зможе відчути на інтуїтивному рівні. Це може бути певний символ, знак, значиме слово, на яке обов’язково зверне увагу. Слід загадувати реальні бажання, при чому загальними фразами. Наприклад, у мене все буде добре, буде так, як я хочу. До речі, на шляху реалізації бажання інколи наші бажання та бажання вищих сил можуть не співпадати. Ми загадували одне бажання, а отримали інше. Це може означати, що на даному етапі це важливіше, або це перший етап реалізації загаданого. У такому випадку слід готуватися до його здійснення.
О. Л.:
— Для початку слід визначитися, чи це справді ваше бажання. Те, що воно перебуває в середині нас, не означає, що воно справді наше. Багато бажань — нав’язані. В дитинстві нам нав’язують страхи, відчуття неповноцінності. Якщо бажання породжене страхом і невпевненістю у собі, воно не наше. Це бажання спровоковане неправильним ставленням до нас. Істинне бажання робить кожного у дечому схожим на дитину. Коли здійснюємо справжні бажання, нас ніби несе потік світу, ми відчуваємо радість, і часто задоволені результатом. Це відчуття нагадує чуття дитини, яка зайнята цікавою грою, при цьому не задумується, що їй слід гратися більш сконцентровано й інтенсивніше, а просто насолоджується процесом гри. Якщо життя видається сірим і нецікавим, хоча ми ніби рухаємося у тому напрямку, у якому хочемо — ми реалізуємо не свої бажання. І проявляючи ще більшу наполегливість, не усвідомлюючи цього, шкодимо своїй Долі.
Нетерпеливе бажання теж суперечить світові. Цей потік тече з визначеною швидкістю і не слід його квапити. Навчіться уявляти, що ви сидите на березі річки, яка тече, і ви точно знаєте, що десь по течії пливе до вас подарунок. Коли усвідомите, що подарунок існує і пливе до вас, вже саме очікування дає все, що вам потрібно: радість, комфорт, спокій та насолоду.
Перешкоди на шляху реалізації бажань — це...
А.Я:
— Загадавши бажання, треба задуматися, чи не зашкодить воно комусь. Якщо загадане бажання не на користь іншому, то швидше за все воно не здійсниться. Хочете зайняти місце директора, не треба бажати йому лихого. Загадайте, щоб він став генеральним директором, підсуньте його по кар’єрній драбині. Коли на шляху реалізації бажання постійно зустрічаються однотипні перешкоди, тоді варто задуматися: можливо, вас хочуть зупинити? Людина відчує, чи вистачить у неї сил на подолання перешкоди. Внутрішній стан їй підкаже, справиться вона з цим, чи ні. При цьому не потрібно боятися і панікувати. Що таке перешкода — це страх втратити, страх того, що не зможу, не отримаю, не зроблю. Прислухайтеся до своїх відчуттів, вчіться розбиратися у них.
О.Л:
— Перепони на шляху до здійснення мрії — це сигнал того, що ціль поставлена неправильно. Життя оберігає тебе від непотрібного результату, змушує задуматися.
Тому, коли ми всупереч світові реалізовуватимемо своє бажання, ще невідомо, чи досягнемо у кінцевому результаті від цього задоволення. Адже часто, мріючи про щось, думаємо, що будемо щасливі від цього. Хоча, досягнувши бажаного, почуваємося обманутими, не отримавши радості, на яку сподівалися.
Усі життєві проблеми даються для того, щоб людина зупинилася й озирнулася, подивилася, чи в тому напрямку йде. А люди не розуміють цього. Треба постаратися згадати, про що мріяли і чого хотіли у дитинстві. Це один із способів повернутися на свій шлях. Правильний шлях має серце і він приносить тобі радість.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини