А рівненські елітні пси вже в Євросоюзі!
“Заміж” за іноземця
Україна ще у СОТ не вступила, а рівненським елітним собакам тепер кордони Європи відкриті. Адже реєстрація Кінологічної спілки України громадською організацією — це її визнання на міжнародному рівні, отримання статусу в Євросоюзі, як пояснює пані Євгенія.
— Тепер власникам собак не треба буде витрачати час, доплачувати гроші за міжнародні родослівні, які потрібні для в’язки собак за кордоном. Вони видаватимуться одразу англійською мовою, — продовжує фахівець. — Адже зазвичай, коли з’являється потомство у хвостатих друзів, їх хазяї думають, що потреби їхати за кордон з собакою не буде. Тому міжнародні родослівні не оформляють, а згодом у багатьох виникає бажання подорожувати з собакою чи “одружити” свого вихованця десь у Польщі, Білорусі, а для цього на митниці потрібні міжнародні документи. Отже, тепер ми видаватимемо картки для щенят нового зразка, без відривного талона. Потім на основі цієї картки видається родослівна міжнародного зразка. Тобто в’язка із закордонними кобелями підвищує статус наших собак.
За словами співрозмовниці, яка до нового призначення працювала в центрі старшим кінологом, зі зміною київського керівництва стане легше працювати центрам, простим заводчикам, розплідникам. Зокрема, йдеться про доступність бази харчування для членів клубу.
— Зараз ми на стадії переговорів з виробниками кормів, які мають певні програми лояльності для заводчиків. Наприклад, безкоштовне харчування для щенят, бонусні мішки з кормом, — пояснює Вікторія ЛОПАТЮК, член спортивної комісії клубу. — Хочемо, щоб і наші собаки потрапляли в ці програми, а ми були у цьому посередниками.
Енергію собак — у правильне русло
Нині при центрі діє секція любителів тварин, членом якої може стати кожен бажаючий. Членський внесок становить 40 гривень, а дресура — 150 гривень. За словами директора центру Євгенії Михальчук, одним із завдань, яке ставить клуб, є збільшення кількості дресированих псів. Тому, наприклад, діти до 14 років займаються тут із собаками безкоштовно. А ще для того, щоб спрямовувати енергію тварин у правильне русло, працівники центру ведуть переговори з автошколами про облаштування майданчиків для собак. Колись такі у Рівному були, і пси з господарями із задоволенням і користю проводили там час. Сьогодні вже виготовляються міні-тренажери для великих і малих собак — аджиліті. Це комплекси для проходження перешкод, займатися там можуть будь-які собаки — з родослівною і без.
— Поки що робляться креслення, плануємо на березень принаймні один такий майданчик облаштувати, — продовжує пані Михальчук. — Потрібно ще провести переговори з адміністрацією міста, роз’яснювальну роботу з населенням, з школярами, які би просто приходили на такі майданчики чи до нас у центр, дивились, цікавились, розуміли, що псів треба дресирувати, аби не траплялося прикрих випадків з укусами.
У планах – спецринг німецької вівчарки
Рівненський центр був організований у 1993 році, і ось уже 10 років, як в обласному центрі проводяться сертифікатні виставки, тобто племінні, де собаки з родослівними отримують цац ранг САС. До речі, на минулорічну виставку приїжджав собака навіть з Іспанії: пса придбали тут, але постійне місце проживання — за кордоном. Сподіваються у центрі, що буде в Рівному і міжнародна виставка, де пси отримуватимуть ранг САСіВ. У цьому році 4 травня планують провести спецринг німецької вівчарки — собак цієї породи у клубі 40%. Усього ж у клубі 151 пес.
Працівники клубу із захопленням розповідають про виставки, про своїх вихованців та їх успіхи, демонструючи при цьому фотографії. Ось готують до виходу на подіум пуделя, якому, як моделі, роблять зачіску не одну годину. На іншому фото малесенька декоративна собачка стоїть зверху на величезному “родичі” — це хороший приклад соціалізації псів. Адже навчений собака не повинен реагувати навіть на вибух петарди чи інші раптові рухи поруч. А ще розповідають про те, як клички собак впливають на їх характер.
— За правилами, усе потомство елітних собак повинно називатися на одну букву, — розповідає Євгенія Михальчук. — Наприклад, є у нас Зефір у шоколаді, Заварна булочка, Забавне домовеня Кузя. Тобто перше слово імені на визначену букву, а друге-третє — так, як господар кликатиме собаку для зручності. Так ось ці Зефірчики, Булочки, Кенти і поводяться із відповідним присмаком. Працівники клубу, демонструючи родослівні собак, жартують, що інколи люди не знають свого родинного корін-ня так, як знають прапрапраісторії своїх чотириногих друзів їх хазяї.
Гороскоп на вівторок 21 січня: прислухайтеся до себе
Якщо ви відчуваєте, що останнім часом ваше життя зупинилося, сьогоднішня енергія приходить із повною валізою перетворень. Ранок починається спокійно, хоча Меркурій у легкому конфлікті з Хіроном може дати нам тонкий сигнал переосмислити свої реакції.
переглядів: 211
Сьогодні крайній термін подачі заявки для участі у програмі "Ветеранський спорт"
Залишилося лічені години, щоб скористатися унікальною можливістю покращити своє фізичне та ментальне здоров’я завдяки програмі "Ветеранський спорт". Станом на сьогодні 23 000 ветеранів і ветеранок приєдналися до програми.
переглядів: 156
З'явився новий застосунок для емоційного благополуччя українців "єЗараз"
В умовах сучасної дійсності, сповненої стресів та викликів, українці отримали новий інструмент для підтримки свого емоційного здоров'я. Міністерство каламбурів України, у співпраці з креативною агенцією I AM IDEA та стартап-студією Kiss My Apps, презентувало мобільний застосунок "єЗараз".
переглядів: 190
Привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ: поліція викрила групу шахраїв
Столичні кіберполіцейські спільно зі слідчими Головного слідчого управління за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора припинили діяльність шахраїв із Черкащини, які реалізували схему привласнення донатів, зібраних на потреби ЗСУ.
переглядів: 216
СБУ та Нацполіція запобігли замаху на життя високопосадовця МОЗ
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції запобігли убивству першого заступника Міністра охорони здоров’я.
переглядів: 222