Ми у Facebook
21.02.2008, 00:00

Лібералізація валютного ринку вигідна клієнтам і банкам

Уже тиждень поспіль українці мають можливість переказувати за кордон по 15 тисяч гривень щодня, тобто 3 тисячі доларів. При цьому не потрібно жодних документів, що підтверджують походження капіталу. Банкіри ж вважають, що така лібералізація валютного ринку — дуже позитивний момент у розвитку країни.


Якщо врахувати, що банки працюють щонайменше 26 днів на місяць, то дозволена сума переказу збільшується у надцять разів. Тобто тепер ви можете переказати 78 тисяч доларів за місяць. Саме таку максимальну суму встановив Нацбанк з 12 лютого. Це при тому, що з 2004 року по лютий 2008-го існувало обмеження: 600 доларів без відкриття поточного рахунка, і 1000 доларів — з відкриттям.




Начальник валютного відділу управління Національного банку України в Рівненській області Леонід КУШНЕР запевняє, що така лібералізація валютного ринку є позитивним фактором у розвитку країни.




— Оскільки ми йдемо до СОТ, Нацбанк вимушений був переглянути умови переказів і зробити їх м’якшими. Так, скасували наявність документів, що підтверджують походження капіталу. Раніше, аби переказати кошти на навчання чи рідним, потрібні були підтверджувальні документи, що той чи інший потребує коштів на купівлю книжок абощо, — пояснює пан Кушнер. — Нині ж на такі цілі переказів обмежень немає. А для решти фізосіб одноразовий переказ становить 15 тисяч гривень. Тобто раніше, щоб переказати таку ж суму грошей, клієнт повинен був тричі відкривати рахунок, відповідно — тричі сплачувати комісію. Тепер же клієнт може в 3,5 раза зекономити.



Леонід Кушнер наголошує, що нові пом’якшення стосуються суто фізичних осіб. Якщо людина задіяна до якихось комерційних операцій, то несе відповідальність перед податковою.



— Стосовно грошових махінацій, то тут для цього ми не бачимо перспектив, — зауважує пан Леонід. — До того ж міжнародний резерв НБУ — майже 32 мільярди доларів. Якщо будуть якісь форс-мажори, ми маємо чим застрахуватися.



Інші провідні банки також упевнені, що нововведення допоможе українським банкам швидше розвиватися.



— Нові правила переказів грошей — це позитивний момент як для клієнтів банку, так і для самого банку, — наголошує заступник директора Рівненської філії ВАТ “Кредобанк” Андрій КИСІЛЬ. — Найперше, це добре клієнтам. Люди тепер можуть переказувати гроші на лікування, для дітей-студентів, наприклад, або ще якийсь вид допомоги, скажімо похорон, святкування, не турбуючись, що існують обмеження.



З кожного переказу закордонний банк отримує відсотки.



— Будь-який банківський продукт приносить гроші, так звані комісійні. Чим більше людина буде переказувати коштів, тим більший дохід банку, — пояснює пан Кисіль. — Що стосується маніпуляцій, то вони можливі. Але мета маніпуляцій відсутня, адже всі вклади за кордоном приносять дохід не більше двох відсотків річних. Контрабандні дії також допустимі, але переказані кошти не будуть працювати за кордоном. Інша річ — переслати гроші за кордон і там щось купити. Але всі махінації вже випробувані, навряд чи щось нове вигадають. Усі обмани зруйнувалися ще з часів виникнення пластикової картки.



Андрій Кисіль говорить, що ажіотажу, аби переказати гроші, поки нема. Але з часом ситуація може змінитися.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ