Ми у Facebook
19.03.2008, 00:00

“ОГО” спостерігала за елітними березневими котами

Турботливі господарі люблять красивих котів, годують і навіть спеціально для них викладають м’ясо у вигляді миші. А вони якщо щось не подобається, можуть і вкусити. Вага рівненських домашніх улюбленців може сягати 15 кілограмів.


 



Сердитий Тимофій викидає із шафи речі господині



Рівнянка Олександра МАМОНТОВА доглядає найбільшого у місті кота Тимофія. Він проживає з господинею та її сином Денисом уже одинадцять років. Норовливий домашній улюбленець чудово розбирається в їжі, любить милуватися на себе у дзеркалі та будить господиню вранці через гучномовець телефону.

— Він народився у нас у квартирі 7 квітня. Його мама — російська-голуба кицька, батько — норвежець. Тимофій був найбільшим із чотирьох новонароджених кошенят, ледве не вдвічі, тому сини й вирішили його залишити. Характер у нього складний ще з дитинства. Не любить довго бути на руках і коли гладиш його не там, де потрібно. Якщо щось не подобається, може вкусити, — ділиться Олександра Мамонтова. — Я вже по очах бачу, коли він злий. Тоді до нього краще не підходити. Ветеринар сказав, що така-от “гримуча суміш” вийшла від поєднання цих двох порід.

Сердиться Тимофій і тоді, коли не дають йому їсти те, що він хоче.

— Раніше кіт важив п’ятнадцять кілограмів, зараз трішки схуд. Попри свої великі розміри, їсть він мало, але тільки якісні продукти. Любить суху їжу, сардину в олії. Я йому купую салаку. До речі, її їсть тільки смаженою, варену не хоче, — розповідає про смаки котика пані Олександра.

Господиня все готує спеціально для нього і в невеликій кількості. Бо смажену рибу, яка день-другий полежала, вже їсти не буде. Перебірливий він у їжі. Ковбасу погану не вживає.

— Його треба із собою брати в магазин, щоб він сам вибирав ковбасу, — жартує господиня. — Русанівську любить. Поріжу йому на шматочки, кидаю, а Тимофій бігає і збирає її. Це він так розважається.

Любить домашній улюбленець й милуватися на себе у дзеркалі. Раніше “захоплювався” блискучими прикрасами.

— Син йому повісить ланцюжок на шию, він такий задоволений ходить і нікому не дозволяє його зняти із себе, — пригадує пані Олександра. — Коли був молодшим, гуляв по балкону, по винограду лазив до сусідів наверх. А скільки речей перебив, ганяючи по хаті! Лазив до стелі по стінах, по одягу на вішаку у вітальні. А коли метелик який, не дай Боже, залетить, то все летить шкереберть. Тепер постарішав, то вже боїться так “літати”. Ветеринар сказав, що треба йому показати, хто в домі господар. То у мене така червона палиця є: візьму її — він побачить, одразу пригинається, шипить, але відступає. Щоправда, як образиться, то біжить до шафи й викидає мої речі на підлогу. Але цікаво, що одяг сина не чіпає. Зубами за ручку відкрити шухляду у вітальні — для нього нічого не варто. Будь-які двері відчинить. А ще навчився: коли я вранці не хочу вставати, йде до телефону і натискає кнопку гучномовця, щоб гудок було чути на всю квартиру. Й на кріслі полюбляє лежати. Коли бачить, що я до нього прямую, хутенько переді мною біжить, щоб першим на крісло вскочити.



Гучо любить снідати у друзів-котів





Польський перський кіт з українським корінням Гучо товаришує з багатьма котами. Турботливі господарі його друзів люблять цього красивого котика, годують і навіть спеціально для нього викладають м’ясо у вигляді миші. Але найбільший його товариш — господиня, яку він щодня зустрічав з роботи, коли вона перебувала у Кракові.

— Гучо народився в Кременці Тернопільської області. Раніше я працювала поблизу цього міста. Одній мені було сумно у великому будинку, тихо і порожньо, і я попросила, щоб подарували мені котика. І ось одного дня приїжджає до мене знайома із коробкою. Я її відкриваю, а з неї виходить такий гарний Гучо. У нього мордочка, хвіст, лапки, вушка шоколадного кольору, тіло — бежевого й гарні сині очі. І кожне око в іншу сторону дивиться, — сміється представник ТМ “Deni Cler” в Україні Божена ЧЕРНЕК. — Тоді йому було шість місяців. Він одразу до мене звик, і ми стали дуже близькими друзями. З ним разом ми вже чотири з половиною роки. Коли я мешкала біля Кременця, котик жив на волі, гуляв на городі. Він такий собі величний чоловік. Прийде весна — і Гучо пропадає на три-чотири дні. А потім приходить додому худенький, ребра стирчать, шкіра звисає, зуб вибитий — так з іншими котами бився. У Кракові мій друг теж живе на волі. Моя квартира на першому поверсі, тому він може вільно гуляти на вулиці.

Як розповідає пані Божена, у котика є свої ритуали: о шостій ранку він приходить до неї, кусає і таким чином повідомляє їй, що час його випускати.

— Тоді Гучо прямує до своїх друзів-котиків з інших квартир і там снідає. Вони його дуже люблять і чекають о шостій годині. Після сніданку котик повертається додому, щоб встигнути до того часу, поки я піду на роботу, і спить, — ділиться пані Божена. — Коли повертаюся з роботи, ще здалеку він знає, що я йду, і чекає мене перед будинком. Почує мої кроки й біжить до мене. Помурликає, стає за мною та, як пес, супроводжує мене додому. І так щодня.

Дуже любить Гучо сире м’ясо, а в їжі — перебірливий.

— Якось зустріла свого сусіда, а він мені розказує, що вже не знає, чим годувати Гучо. “Він уже нічого не їсть, — жаліється сусід. — Але сьогодні приготуємо йому телятину у вигляді мишки”. Отак вони його люблять, що навіть м’ясо викладають у різні форми, щоб йому цікавіше було, — каже господиня.



Третя в ліжку




Пухнасте сибірське диво з’явилося у сім’ї редактора газети “ОГО” Олени ТОЛОЧИК три роки тому. З перших днів появи кицьки до неї дуже прив’язався чоловік, а згодом між ними зав’язались не просто теплі стосунки.

Кицька у сім’ї — барометр повернення чоловіка з роботи. Вона завжди відчуває його наближення додому.

— Марта завжди знає, коли чоловік має повернутись додому, і за кілька хвилин до його приходу вишколено як метрдотель чекає його перед дверима, — розповідає пані Олена. — Про слова, якими Віталій вітає її в коридорі, мовчу — не була б то кицька, приревнувати можна. А потім починається процес споглядання нею усіх його подальших дій. Марта йде у ванну і дивиться, як Віталій руки миє, потім на кухні ”контролює” процес вечері і навіть любить на його документах полежати. Увечері Марта традиційно повільно приходить до нас у ліжко, лягає чоловіку на груди, може полизати його за бороду і на кілька хвилин стає муркотливим тракторцем. Спить зазвичай вона у нього в ногах.

Має кицька свої кулінарні уподобання: зранку любить поснідати сирим яйцем, полюбляє огірки, сиру картоплю, крекери. Надає перевагу згущеному молоку. Звісно, що кицька — типова приманка для березневого кота: поважна, ледача, інколи до миски її навіть носити доводиться.

Марта, за словами Олени Толочик, шкідливих звичок не має і проблем особливих не створює. Має лише одну негативну звичку: любить вкрасти те, що лежить у залі на тумбочці — і лише там. І потім (таке нечасто буває) грати тим предметом у футбол.

— Це єдине місце у домі, “прихватизоване” нею. Не знаю чому, — продовжує співрозмовниця. — Якось залишила там свої сережки, а через деякий час однієї не стало. Чиїх рук справа — питання не виникало, а от знайшли її аж під холодильником. Сережку шукали всі разом з ліхтарем — веселий був вечір! Напевне, то був черговий футбольний матч Марти.


Марина ФУРС, Олена ТОЛОЧИК




Обговорюємо тему на форумі





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини